Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam


560 milyondan fazla parola internete sızdırıldı
Dünya geneli küresel çapta WannaCry fidye saldırıları altındayken, 560 milyondan fazla şifre içeren yeni bir veritabanının internete düştüğü açıklandı.

560 milyondan fazla parola internete sızdırıldı
+ -

Bir güvenlik araştırma merkezi olan MacKeeper, çevrimiçi olarak büyük bir çalıntı şifre veri tabanının ortaya çıkarıldığını rapor etti. Bu veritabanı 560 milyondan fazla şifre içeriyor.

MacKeeper'ın raporuna göre, bu, önceki veri ihlalleri de dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan toplanan şifreleri içeren dev bir veri tabanı gibi görünüyor. İçerdiği bilgiler de oldukça da güncel.

Veritabanının boyutu 75 GB'ın üzerinde ve okunabilir biçimde yapılandırılmış veriler içeriyor. LinkedIn, Dropbox, MySpace, Neopets, RiverCityMedia, Tumblr, Myspace ve Lastfm gibi pek çok yerden elde edilmiş veriler bulunuyor. 

Uzmanlar şifrelerinizi sıklıkla değiştirmenizi ve iki adımlı doğrulama yöntemlerini kullanmanızı belirtiyor. Kullanmadığınız hesaplarınızı ise güvenlik sebebiyle silmenizi çünkü siz farkında bile olmadan ele geçirilmiş olabileceğini belirtiyorlar.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI