Bugun...


ANSİAD'ın yeni başkanı Sadi Kan oldu
Antalya iş dünyasının önde gelen sivil toplum örgütlerinden Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ANSİAD) genel kurulda Sadi Kan yeni başkan seçildi.

ANSİAD'ın yeni başkanı Sadi Kan oldu
+ -
Reklam

ANSİAD'ın tüzüğüne göre 3 yılda bir yapılması gereken olağan genel kurulu, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ile Batı Akdeniz Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu'nun (BAKSİFED) genel kurul süreçlerine uyum sağlanması için bir yıl erkene alındı. Akra Hotel'de basına kapalı olarak gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda, bugüne kadar tek listeyle seçime gidilen ANSİAD'ın temayül ve geleneklerine aykırı olarak ilk defa iki aday yarıştı. ANSİAD'ın yönetim kurulunda görev yapan Sadi Kan ve Hatice Öz'ün aday olduğu seçimlerde Sadi Kan 71 oy alırken, rakibi Hatice Öz ise 47 oyda kaldı. Seçimlerde 1 oy geçersiz, 1 oy da boş çıktı.

ANSİAD'ın yeni başkanı Sadi Kan, ANSİAD kültürünün temelinin sevgiye dayandığını belirterek, şunları söyledi:

"Sevgi, saygı, dayanışma kurumları ayakta tutan güçtür. ANSİAD'ın bu kültürünün oluşumu 28 yıllık bir tarihsel sürecin sonucudur. Kültürümüzü oluşturan değerler ve geleneklerimiz bizi güçlü kılan en belirgin özelliğimizdir. Bugün ANSİAD'ın geldiği noktada, yaptığı hizmetlerle ANSİAD'ın değerlerini koruması gerektiğini özellikle vurgulamak istiyorum. Yeni yönetim kurulu üyelerimiz arasındaki dostluğu sürdürecek, daha da pekiştirecek ve yeni üyelere de aktaracaktır. ANSİAD hiçbir zaman başkandan ve yönetim kurulundan ibaret bir dernek olmamıştır. Her üyesi ayrı bir değer taşır. Bir fikir öncüsüdür, proje lideridir. Bize düşen sadece koordinasyonu sağlamak, iletişimi güçlendirmektir. ANSİAD'ın toplumdaki itibarını korumak ve artırmak yönetimimizin temel ilkesidir. Bu anlayışla hizmetlerimize devam edeceğiz" dedi.

YENİ YÖNETİM KURULU

Seçim sonucunda Sadi Kan başkanlığındaki ANSİAD'ın yeni yönetim kurulu Tülin Özkan, Rana Demirer, Ali Bal, Akın Akay Akıncı, İlhan Karakaya, Necdet Alkandemir, Sarper Dermut, Ercan Özbek'ten oluşurken, haysiyet divanı üyeliklerine ise Hilmi Ünsal, Mehmet Hacıarifoğlu, H.Ergin Civan, Ali Eroğlu ve Abdullah Erdoğan seçildi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI