Bugun...


Antalya’da ilk Vanokserin tedavisi
Psikiyatrist Psikoterapist Dr. Mükerrem Güven, madde bağımlılığını bir kader olmadığını belirterek, “Özel Lara Anadolu Hastanesi AMATEM merkezinde bu kötü alışkanlıklardan kurtulmak mümkün” dedi.

Antalya’da ilk Vanokserin tedavisi
+ -
Reklam

Türkiye ve dünya genelinde hızlı bir artış gösteren alkol ve madde kullanım bozuklukları ile ilişkili sağlık sorunlarını tedavi etmek ve en ileri bağımlılık tedavileri uygulamak amacıyla kurulan Özel Lara Anadolu Hastanesi AMATEM’de etkili tedavi yöntemi olan Vanokserin tedavisi uygulanmaya başlandı.

RUHSAL VE SOSYAL İŞLEV KAYBI

Özel Lara Anadolu Hastanesi’nde 16 yılı aşkın süredir bağımlılık tedavisi alanında hizmet vermiş, bireysel ve grup terapi uygulamaları konusunda deneyimli; Avrupa Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Birliği tarafından onaylı bir bağımlılık terapisti ve eğiticisi Doktor Mükerrem Güven  Vanokserin tedavisinin detayları hakkında bilgiler verdi. Psikiyatrist Psikoterapist Dr. Güven, “Kokain güçlü bağımlılık yapan yasadışı toksik bir maddedir. Bu maddeyi kullanan kişide bedensel ruhsal ve sosyal işlev kaybı oluşur. Ödül yollarında yaptığı hasar nedeni ile şizofreni benzeri belirtiler, beyin kanaması gibi ciddi sağlık sorunları, sosyal ve ekonomik kayıplar kaçınılmazdır. Arınma tedavisinden sonra kokain bağımlılarının %75’i üç ay içinde yeniden kokain kullanmaya başlamaktadır” dedi.

İLK KEZ AMATEM’DE

“Kokain kullanma isteğine yenik düşmek artık kader değil” diyen Psikiyatrist Psikoterapist Dr. Güven, “Kokain bağımlılığı tedavisindeki etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış olan “3 ay etkili Vanokserin tedavisi” ilk kez AMATEM servisimizde uygulanmaya başlamıştır. Dopamine kokainden 50 kat daha güçlü bağlanan bu ilaç sayesinde üç ay süreyle kokain kullanma isteği kontrol altına alınmaktadır. Bu tedavinin en az üç kez tekrarlanması tavsiye edilmektedir. Hastalarımızın madde bulma ve kullanma stresinin olmadığı bu dönemi yaşam becerileri kazanmaları için bir fırsata dönüştürmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu. Psikiyatrist Psikoterapist Dr. Mükerrem Güven, Özel Lara Anadolu Hastanesi AMATEM merkezi olarak bu kötü alışkanlıklarla savaşmayı sürdüreceklerini belirtti.
Editör: Özdenur BOLATYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI