Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam


Antalya'da #FETÖ operasyonu: Gözaltılar artıyor
ANTALYA merkezli 6 ilde, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü öncesİ FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yapılan operasyonda, gözaltı sayısı 85'e yükseldi.

Antalya'da #FETÖ operasyonu: Gözaltılar artıyor
+ -

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kapatılan AKÇA-DER üyelerine yönelik operasyon düzenledi. Antalya, İstanbul, Mardin, Balıkesir, Malatya ve Afyonkarahisar'da belirlenen adreslere düzenlenen ve darbe girişimi sırasında Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde şehit düşen polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç'a atfen 'Kılınç' adı verilen operasyonda, 79 kişi gözaltına alındı.

Şüphelilerin ifade verme işlemi devam ederken operasyona devam eden polis, 6 kişiyi daha gözaltına aldı. Böylelikle operasyonda gözaltı sayısı 85'e çıktı. Operasyon kapsamında 13 kişinin daha arandığı belirtildi.

AKÇADER üyesi şüphelilerin, dernek çatısı altında örgüte eleman kazandırdıkları, 'Himmet' adı altında para topladıkları ve hükümet aleyhine propaganda yaptırdıkları öne sürüldü. Bunun yanında 'beddua seansları' düzenleyen örgüt üyelerinin, darbe girişiminden sonra da faaliyetlerine devam ettikleri öne sürüldü.


YORUMLAR
3 Yorum

HALİL AKÇAY
23-08-2017 00:39:00
Önceden haber alıp kaçtığımı iddia eden Fehmi isimli yorumcu'yu tekzip ediyorum. Önceden haber aldığım yalandır. Hem benim evime 13 Temmuz 2017 Perşembe sabahı polis geldi ve kapımı çilingir marifetiyle açtırıp arama yaparak bazı özel eşyalarına el koydu. Ben de 3 gün sonra 16 Temmuz 2017 Pazar akşamı Antalya havalimanı dış hatlar terminali üzerinden devletin resmi görevli polis memurları tarafından 10 dakika arayla iki kere GBT sorgusu yapılarak polis memurları tarafından tarafından pasaportuma çıkış mührü basılarak çıktım. Yurtdışında bulunduğum yerden de internet üzerinden BİMER'e başvuru yaptım, hangi yasal gerekçe ile benim evimin arandığı hakkında bilgi edinme hakkı talebinde bulundum ama baştan savma cevap verilmeyen bir cevap aldım.
fehmi
14-08-2017 06:27:00
önceden haber alıp kaçıyorsunuz sonra bir de gelip ağlıyorsunuz.
HALİL AKÇAY
19-07-2017 12:35:00
Ben de bu haberde belirtilen Akça-der (Akdeniz çalışanlar derneği) üyesi idim. Aynı gün beni de bu derneğin üyesi olduğumdan dolayı gözaltına almak için evime gelen polis ekipleri tarafından evde olmadığımdan dolayı gözaltına alınamadım. O gün sabah erken saatlerde seyahat için evimden ayrılmış ve üç (3) gün sonra da yurtdışına çıkmıştım. Medyada yayınlanan bu haberden ve komşumdan edindiğim bilgi ile bu durumdan haberdar oldum. Türkiye'de işletilen hukukun üstünlüğüne olan inancım kalmadığı için yurtdışına bulunduğum ülkeye iltica edeceğim. Ülkemi bu hale getiren herkesi yüce Allah'ın adaletine havale ediyorum.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI