Bugun...


Antalya'da okul birincilerine 5 yıldızlı tatil hediyesi
ANTALYA'da 768 okul birincisi, yarıyıl tatilinde aileleriyle birlikte 5 yıldızlı otellerde ücretsiz tatil yapacak.

Antalya'da okul birincilerine 5 yıldızlı tatil hediyesi
+ -
Reklam

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) ve Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü, kentteki başarılı öğrencilerin yarı yıl tatilinde 5 yıldızlı otellerde ücretsiz tatil yapması için protokol imzaladı. Protokol kapsamında Antalya'da 768 okulda birinci olan öğrenciler, aileleri ile kentteki 5 yıldızlı 10 otelde, 2 günlük tatille ödüllendirilecek. Protokol töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, belediyenin çalışmalarının sadece yol, su, altyapı ve peyzajdan ibaret olmadığını söyledi. Eğitimde, sporda, sağlıkta, engelli yaşamında, tarımda önemli projeleri ortaya koyduklarını belirten Türel, "Proje, okul birincisi olan kardeşlerimizi motive edecek, onları ödüllendirerek eğitim hayatlarına sıkı bağlanmalarını sağlayacak. 5 yıldızlı tatille bundan sonraki eğitim yaşamlarına moralli şekilde yürüyecekler. Bu projeyi Türkiye'de ilk uygulayan Antalya Büyükşehir Belediyesidir" dedi.

İLK KEZ 5 YILDIZLI OTELLERDE TATİL YAPAN VAR

Türel, devlet ve özel okul ayırt etmeden okul birincilerini, aileleri ile birlikte sömestr tatilinde 5 yıldızlı tesislerde misafir ettiklerini belirterek, "Okul birincisi olan çocuklarımızdan önemli kısmının 5 yıldızlı otellerde ilk kez tatil yaptıklarını gördük. Onların bana yazdıkları mektupların manevi değeri çok büyük" diye konuştu.

TURİZMİN SOSYAL YÖNÜ DE VAR

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, genelde turizmin ekonomik yönünün konuşulduğunu söyledi. Turizmin bir de sosyal yönü olduğunu belirten Yağcı, "Antalya'dan para kazanıyoruz ama aynı zamanda değer katıyoruz. Böyle bir sosyal sorumluluk projesinde yer aldığımız için memnuniyet duyuyoruz" dedi.

PROJE BAŞARIYI ARTIRIYOR

Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan da 'Başarılı öğrenciye tatil iyi gelecek' sloganıyla Antalya'da ortaokul ve lise öğrencilerinin başarılarının ödüllendirileceğini söyledi. Aileleri ile birlikte 2 bin 304 kişinin tatil yapmaya hak kazandığını anlatan Arslan, "Yarıyıl tatilinde üç farklı zaman dilinde öğrencilerimiz tatillerini yapacak. Öğrencilerin başarısını ve motivasyonunu artıran bir çalışma olarak değerlendiriyoruz" dedi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI