Bugun...


ANTALYA'DAN ABD'DE ÜÇ NOKTAYA DİREKT UÇUŞ
TÜRK Hava Yolları, turizmde en kötü sezonunu yaşayan Antalya'dan Amerika Birleşik Devletleri'nde üç noktaya 17 Temmuz itibariyle direkt uçuş başlatıyor. Uçuşlar bir tur operatörünün tatil satışlarıyla gerçekleşecek.

ANTALYA'DAN ABD'DE ÜÇ NOKTAYA DİREKT UÇUŞ
+ -
Reklam

ICF Airport Antalya Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Keleş, Antalya'dan ABD'de üç farklı noktaya 17 Temmuz itibariyle karşılıklı direkt uçuşların başlayacağı müjdesini verdi. Bu uçuşların Antalya tarihinde gerçekleşmiş bir ilk olacağını belirten Abdullah Keleş, "Bu uçuşları Türk Hava Yolları ile Prince Tur Operatörü tatil satarak yapıyor. Sadece yolcu taşıma işi değil. Yani buradan ABD'ye Türkleri götürme, oradan da gelmek isteyen Türkleri getirme programı değil. Tur operatörü paket satışla bunu gerçekleştiriyor. Bu çok önemli" dedi.

Direkt uçuş yapılacak noktaların Newyork, Chicago ve Boston olduğunu belirten Abdullah Keleş, "Aslında talep 10 noktaydı. Bu yıl ancak 3'ü gerçekleştirilebiliyor. Bu tutarsa ki, tutacağına inanıyoruz. Şu anda uçak dolulukları önemli seviyede. Tutarsa önümüzdeki yıl yaz ve kış devamlı olmak üzere en az 10 noktaya ABD- Antalya arası direkt uçuş gerçekleştirilecek. Diğer 7 nokta arasında Ohio, Las Vegas, Philadelphia, Miami gibi noktalar var" diye konuştu.

ABD'den bu tür uçuş izni almanın çok zor olduğunu da anlatan Keleş, "Bütün uçuş izinlerinin tamamını Prince Group büyük bir özveriyle yaklaşık 8 aylık çalışma sonucu elde etti. Biz de ICF olarak ve turizm sektöründeki yönetici ve profesyoneller olarak destekliyoruz. Başarılı olacağına da inanıyoruz" dedi.


YORUMLAR

Serdar Uzlaş
06-06-2018 22:29:00
Amerika'dan direkt uçuş Antalya'da turizm için çok verimli olacaktır. Prince group Euphoria otellerinin sahibi. Turizm sektöründe, 2015 sezonu sonunda başlayıp etkileri yavaş yavaş azalan kriz nedeniyle darbe üzerine darbe alan Prince Group ile ilgili birçok haber yapılmıştır. Buna rağmen Prince Group Euphoria Aegean oteli açmıştır. Ben bu uçuşun turizme çok şey katacağını düşünüyorum.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI