Bugun...
Reklam
Reklam


Arsalarını okul için bağışladı!
ANTALYA'da hayırsever Musa Kazım Bölükbaşı (86), 2170 metrekareden oluşan 4 parsel arsayı, yapılacak bir okula adının verilmesi karşılığında bağışladı.

Arsalarını okul için bağışladı!
+ -
Reklam

Döşemealtı'nda oturan Musa Kazım Bölükbaşı, 4 parsel arsasını, okul yapılması karşılığında Antalya Valiliği'ne bağışladı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun da katıldığı protokol töreninde Musa Kazım Bölükbaşı, yazın yaşadığı Korkuteli'nde eserleri olduğunu, kışın oturduğu Döşemealtı'nda da eserleri olmasını isteği için bu parselleri bağışladığını söyledi. Bölükbaşı, “Bu parsellerden elde edilecek parayla yapılacak okulun alnına ismimin yazılmasını istiyorum. Çocuklarım için de yer ayırdım ama bu 4 parseli milletin çocuklarına ayırdım" dedi.

600 DERSLİĞE DAHA İHTİYAÇ VAR

Vali Münir Karaloğlu da satılacak bu dört parselin geliri ile Yeşilbayır İlkokulu'nun bahçesine 12 derslikli bir okul yaptıracaklarını söyledi. 2019'a kadar Türkiye genelinde bütün okullarda tekli eğitime geçilmesinin öngörüldüğünü kaydeden Karaloğlu, “Antalya'da bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Bunun için 1000 dersliğe ihtiyacımız vardı. Bu tür bağışlar ve devlet desteğiyle şu anda 600'e yakın dersliğe ihtiyaç kaldı. Bunun bir kısmını hayırseverler karşılıyor. Antalya'da birçok hayırsever okul için el verdi. Hayırseverler ellerini çabuk tutsun, tekli döneme az bir zaman kaldı" diye konuştu.


YORUMLAR

Ben
27-02-2018 19:56:00
ALLAH kabul etsin

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI