Bugun...
Reklam
Reklam


ATSO Akademi’den Robotik Kodlama Eğitimleri
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, çocuklara ve gençlere yönelik “Robotik Kodlama” eğitimleri düzenleyeceklerini bildirdi.

 ATSO Akademi’den Robotik Kodlama Eğitimleri
+ -
Reklam

ATSO’nun 2017 yılını “İnovasyon Yılı” ilan ettiğini kaydeden ATSO Başkanı Davut Çetin, ATSO Akademi tarafından 1 - 14 Ağustos 2017 günleri arasında Robotik Kodlama Eğitimlerinin düzenleneceğini kaydetti. Çetin, ATSO Eğitim Salonu’nda düzenlenecek eğitimlerin 7-10 ve 11-15 yaşlarına yönelik olmak üzere iki grupta gerçekleşeceğini söyledi.

Başkan Çetin, “Ülke olarak sanayileşme devrimini kaçırdık ve bugün halen bu gecikmenin bedelini ödüyoruz. En büyük 500 sanayi kuruluşumuz içerisinde bile yüksek teknoloji düzeyinde faaliyetini yürütenlerin oranı sadece yüzde 9’larda. Katma değerli üretim yapamıyoruz. Ancak artık önümüze bakmamız gerekiyor. Şimdi önümüzde yeni bir fırsat var. Dijital teknolojilere dayalı yeni bir dünya düzeni kuruluyor. Bu süreci kaçırmayalım, geleceği yakalayalım. Bu yeni düzenin ihtiyaç duyduğu becerinin, dilin adı “kodlama”. Hangi ülke bu beceriyi çocuklarına daha iyi öğretirse gelecekte o ülkeler başarılı olacak. Geleceği gören ülkeler kodlama eğitimlerini kampanya ile yaygınlaştırma derdindeler, birçoğunda bu eğitim müfredata girmiş durumda. Bizim de çocuklarımızı geleceğe hazırlamamız gerekiyor” dedi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI