Bugun...


Büyükşehir Belediye Başkanı Antalyaspor'un borcuna sahip çıktı
Antalyaspor'un dün gerçekleştirilen seçimli olağan mali genel kurulunda Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, karamsarlığa kapılmaya gerek olmadığını, bundan sonra işinin gücünün kulübün borçlarını ödemek olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Antalyaspor'un borcuna sahip çıktı
+ -
Reklam

Antalyaspor’un Seçimli Olağan Genel Kurulu, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde yapıldı. Kurula, eski başkan Ali Şafak Öztürk, yeni başkan adayı Cihan Bulut, Antalyaspor Dernek Başkanı Nafiz Tanır, Antalyaspor Vakfı Başkanı Dündar Uluğkay, dernek ve vakıf üyeleri ve eski başkanlar katıldı. Genel kurulda konuşan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalyaspor’un ilk kez seçimli genel kurulunu kendi tesislerinde yapıyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Antalyaspor’un dünyaya örnek olabilecek tesislere sahip olduğuna vurgu yapan Başkan Türel, “Antalyaspor’un içinde bulunduğu bu imkanlar Türkiye’de, Avrupa’da bir çok kulübe nasip olmamıştır. Bunu ben söylemiyorum, Antalyaspor’da futbol hayatını devam ettiren futbolcular, ziyaret eden teknik adamlar, federasyon yetkilileri, futbol otoriteleri söylüyor. Bu tesislerden dolayı ödül aldım. Antalyaspor hepimizin” diye konuştu.

BAŞKAN BULUT OLDU                             

Antalyaspor’un Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa işadamı Cihan Bulut seçildi. Antalyaspor başkanlığına seçilen Cihan Bulut yaptığı konuşmasında, eski başkanlardan destek vermesi çağrısında bulundu. İyi günde kötü günde camiada birlik ve bütünlük isteyen Bulut, "Yiğit düştüğü yerden kalkar. Antalyasporumuz çok güzel yerlerde olacak. Sportif başarı da yakalanacak. Güçlü kadromuz var. Dünya yıldızı futbolcularımız var. iyi günlerin bizi beklediğine samimiyetle inanıyoruz. Antalya turizm, tarım şehri, bu şehrin kıymetini bildiğinizi biliyorum. Benim için dün dünde kaldı cancağızım bugün yeni şeyler söylemek lazım. Yarın hep beraber el ele kol kola Antalyaspor için neler yapabileceğimizi birlikte projelendirelim. Biz kavga içerisinde olmayacağız ama bize yapılan olursa da cevabını vereceğiz“ dedi.

MESELELER ÇÖZÜLECEK

Antalyaspor’un tarihinde inişli çıkışlı grafikleri olduğunu hatırlatan Türel, "Bu futbolun güzelliğidir. Futbol istikrarlı bir çizgi gösterseydi, dikkat çekici ve keyifli olmayabilirdi. Futbol hatalar oyunudur. Futbolun bir hatalar oyunu olduğunu ve güzelliğe vesile olduğunu biliyorsak kulüplerin inişli çıkışlı grafik göstermesi doğaldır. Her başarıda olduğu gibi başarısızlıklar da gelir geçer. Kalıcı olan, kulübümüzün sağlıklı yapıya kavuşmasıdır. Antalyaspor’un en büyük eksikliği tesisleşmesini tam olarak bitirememesiydi. İlk dönem başlattığım tesis projesini, ikinci dönem de yeniden seçilince öncelik verdik. Antalyaspor’a tesis yaparak en büyük katkıyı sağlayacağımı ilettim, onun dışındaki sorunları başkanların çözmesini dile getirdim. Antalyaspor’un onursal başkanıyım, nasıl tesisleşmeyi çözdüysek, bu iki meseleyi çözmek için gayretimi ortaya koyuyorum” ifadelerini kullandı.

DİĞER BRANŞLAR KULLANILMADI

Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’ni yaparken bazı kesimlerin kullandığı, 'hayal’ sözcüğünü hatırlatarak konuşmasına devam eden Başkan Menderes Türel, “ Ama ne oldu, başardık. Çalışınca oluyor. Gayret, kararlılık, azim sizi başarıya götürüyor. Bu tesisler hepimizin, bütün Antalyaspor camiasının. Bu tesis Antalyaspor’un bütün branşlarına rahatlıkla hizmet edecek şekilde projelendirildi. Ama maalasef diğer branşlarda bugüne kadar isteğim düzeyde bir istifade imkanı olmadı. Biz bu tesisi bütün branşlarda kullansın diye yaptık. Bundan sonra başkan ve yönetimlerimizin bu konuda eğilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi. Türel, ayrıca Antalyaspor’un kent merkezindeki eski tesisini ise ulaşımın kolay olması amacıyla alt yapı futbolcularına tahsis edildiğini bildirdi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Antalyaspor Onursal Başkanı Menderes Türel, yeni tesisin maliyetlerinin yüksek olduğunu dile getirerek, tüm branşların buraya taşınmasıyla maliyetin azalacağını kaydetti.

 

HAYAL DÜNYASINDA GEZİYORLAR

Antalyaspor’da tesisleşme sorununun çözülmesinin ardından ikinci hususun borç yönetimi olduğunun altını çizen Türel, “Antalyaspor’un yönetilemez bir borcu yok. Her kim çıkıp da felaket tellallığı yaparak, ‘Antalyaspor battı batıyor, bitiyor biti’ diyorsa onlara buradan sesleniyorum, 'Hayal dünyasında geziyorlar’ Antalyaspor’un başarısızlığından kimse medet ummasın, kendine ekmek çıkarmasın yoksa aç kalır” şeklinde konuştu.

ANTALYASPOR SAHİPSİZ KALIR DİYE DÜŞÜNMEDİM

Türkiye’de sağlıklı alt yapısı ve sabit geliri olan çok az kulüp olduğunu dile getiren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, şunları söyledi: “Bir kısmı gerçekten adı büyük olan kulüpler batağın eşiğindedir. Biz neden endişe ediyoruz. Antalyaspor’da yönetim krizleri olabilir. Futbol kulübünün başkanlığını yapmak kolay değildir. Bu krizler her zaman olabilir. Kulübün sağlam ayaklar üstünde durması sağlanmaya başlanmıştır. Endişeye gerek yoktur. Hiçbir zaman Antalyaspor, sahipsiz kalır, batağa gider diye düşünmedim. Antalyaspor’un geleceği ne olacak diye endişeye kapılmadım. Kulübümüzün geleceğe sağlam yürüyen bir yapılanmasının yanında eksiklikleri var ama bu yapılanma da başladı. Bu yürüyüş devam etmektedir. ‘Antalyaspor sahipsiz kalmaz’ dedim ve zaman beni haklı çıkardı.”

200 MİLYONLUK BORÇ

Antalyaspor’un ikinci önemli sorununun borç yönetimi olduğunun altını çizen Menderes Türel, Borç yönetimi meselesini de ele alıp Antalyaspor’un üzerinden bu yükün de kaldırılması halinde geleceğine sağlam adımlarla yürüyecektir. Antalyaspor’un yaklaşık 200 milyon civarında borcu varsa bunun belirli yapılandırma içinde rahatlıkla önümüzdeki 5-6 senelik süreç içinde sıfırlayacağız. Şimdi ben bu işle meşgulüm. Benim öncelikli görevimin borcu sıfırlamaktan ibaret olduğunu unutmasınlar. Futbol kulüpleri artık televizyon naklen gelirleri, finans gelirleri, federasyon gelirleriyle kendi yağında kavruluyorlar. İşte Başakşehir en tepede. Hiçbir desteği yok, reklam geliri, forma. Futbolcu satarak, federasyon gelirleriyle bu çarkı çeviriyor. Borç yönetiminde bizzat kendi bilgilenmem kaydıyla Antalyaspor, borcunu sıfırlarsa bundan sonra havada karada sırtını yere getiremezler” ifadelerine yer verdi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI