Bugun...


Çetin, ATSO başkanı
ATSO’nun Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve TOBB delege seçimleri dün yapıldı. Davut Çetin ile Ali Bahar’ın listelerinin yarıştığı seçimde Bahar 43 oy alırken, Çetin 67 oy aldı. Bahar’ın listesinden Murat Totoş listeyi delerek Çetin’in Yönetim Kurulu’na girdi

Çetin, ATSO başkanı
+ -
Reklam

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO)  Yönetim Kurulu Başkanı ve 10 kişiden oluşan Yönetim kurulu, 6 kişiden oluşan Disiplin Kurulu ile 23 kişiden oluşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurul Delege seçimleri dün gerçekleştirildi. Dün ATSO Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleşen seçime kırmızı liste ile Davut Çetin, turkuaz liste ile Ali Bahar yarıştı.

SEÇİM SAKİN GEÇTİ

Akşam saat 17:00’ye kadar devam seçimde, başkan adayları Çetin ve Bahar kendi listeleriniz destekleyen meclis üyeleri ile sohbet ederken, son dönem görev yapan ve yeniden seçilen meclis üyeleri de bir arada sohbet ederek seçim sonuçlarını bekledi. Sakin geçen seçimde öğlen saatine kadar 111 meclis üyesinden 109’u oyunu kullandı. Oyunu kullanmayan 2 meclis üyesi ise ATSO’da olmasına karşılık “öğleden sonra saat 16:30’da oy kullanırız” diyerek gittiler. Ancak, telefonla çağrılan 2 meclis üyesi Saat 15:00 gibi ATSO’ya gelerek oyunu kullandı.

KIRMIZI LİSTE 25 ÇİZİK YEDİ

Hazirun listesinde bulunan 111 meclis üyesinin oy kullanmasının ardından Kepez İlçe Seçim Kurulu tüm oylarının kullanıldığını belirterek, sandıkların açılması için saat 17:00’yi beklenmeyeceğini açıkladı. Oy sayımı sırasında Başkan adayları listelerde bulunan adayların heyecanlı olduğu gözlendi. Yönetim Kurulu oylarının sayımı sırasında Davut Çetin’in kırmızı listede 25, Ali Bahar’ın turkuaz listesinde 1 çizik belirlendi, bir oy da boş çıktı.

TOTOŞ LİSTEYİ DELDİ

İlk etapta blok oyları açıklayan İlçe Seçim Kurulu, her iki listenin 42-42 eşit olduğunu söyledi. Ardından listelerde isimleri çizilen ve yerine yazılan isimler tespiti yapıldı. Davut Çetin’in Yönetim Kurulu listesinde Sedat Peker en çok çizik atılan isim oldu. Sedat Peker’in yerine Ali Bahar’ın Yönetim Kurulu listesinde bulunan Murat Totoş yazıldı. İsim isim yapılan sayımlar sonucunda Ali Bahar’ın listesi 43 oy alırken, Davut Çetin’in listesi ise 67 oy aldı. Murat Totoş da turkuaz listesinden kırmızı listeyi delerek Yönetim Kurulu’na girmeyi başardı. Böylelikle Davut Çetin, Yönetim Kurulu listesinden bir fire vererek yeniden Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiş oldu. Disiplin Kurulu ve TOBB delege seçiminde de Çetin’in listesi blok olarak kazandı. Çetin’in yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu. Nilay Akbaş Tarakçı, Cahit Şahin, Erol Erkan, Mustafa Atılgan, Mustafa Ayanoğlu, Ayhan Kızılsavaş, Mızrab Cihangir Deniz, Zeki Erdoğan, Hüseyin Eroğlu ile turkuaz listeden Murat Totoş.

ÇETİN: AÇIK FARKLA ALDIK

Seçimin ardından değerlendirmede bulunan ATSO Başkanı Davut Çetin, “Yönetim kurulu seçimlerini bitirdik ve yönetim kurulu başkanlığında 67'e 43 bir sonuç var. Bu gerçekten çok önemli bir sonuç. Biz bunu zaten çok uzun bir süredir söylüyorduk, 'açık farkla alacağız' diye. Bugünkü sonuçlar da onu gösteriyor. Yönetim kurulunda bir arkadaşımız haricindekilerin hepsi seçildi. Bir arkadaşımızın yerine sadece diğer listeden bir kişi girdi aramıza ve sonuçta o da bizim beraber çalıştığımız arkadaşımız. Önümüzdeki dönemde biz aynı ivmeyle, iyi bir kadroyla çalışmaya devam edeceğiz. Ben seçilen arkadaşlara başarılar diliyorum, meclis üyelerimize de bize gösterdikleri teveccüh edeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

BUGÜN MECLİS BAŞKANI SEÇİLECEK

Öte yandan, geçtiğimiz cumartesi günü meslek komite seçimlerini dün de yönetim kurulu, disiplin kurulu ve TOBB delege seçimleri tamamlanan ATSO’da bugün ise Meclis Başkanı ve divan üyeleri seçimi yapılacak. En yaşlı meclis üyesinin başkanlığında açılacak olan meclis toplantısında yeni Yönetim Kurulu’nun, mevcut Meclis Başkanı Süleyman Özer’i aday göstereceği kesinlik kazandı. Meclis Başkanı ve divan üye seçiminin ardından 24 Nisan Salı günü ise yeni dönem ATSO Meclis toplantısı gerçekleştirilecek. Bu arada 49 meslek komiteleri de kendi içinde yapacağı seçim ile komite başkan ve başkan yardımcısını belirleyecek.

İLK KUTLAYAN BABASI OLDU

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanlığına seçilen Davut Çetin'i ilk kutlayan kişi babası Mehmet Çetin oldu. Seçimlerin sonuçlanmasının ardından ATSO'ya gelen Mehmet Çetin oğlunu kutlayarak, başarılar diledi. Babasının elini öpüp sarılan Davut Çetin, “Bu süreçte ailemden büyük destek gördüm. Başta ailem, ATSO'daki mesai arkadaşlarım ve üyelerimiz olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

KOLTUK DEĞNEKLERİ İLE GELDİ

Oy vermeye Antalyaspor’un eski başkanlarından işadamı Sedat Peker'in koltuk değnekleriyle geldiği görüldü. Geçtiğimiz günlerde ameliyat olan Sedat Peker, oy kullanma işleminin ardından salondan ayrıldı.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI