Bugun...


CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul’dan, Başkan Türel’e: Kulübün borcunu neyle ödeyeceksin
Başkan Türel’in Antalyaspor’un borcunu neye göre ödeyeceğini taahhüt ettiğini soran CHP İl Başkanı Kumbul, Başkan Türel’in Antalyaspor aracılığı ile halkın iradesine ipotek koymaya çalıştığını söyledi.

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul’dan, Başkan Türel’e: Kulübün borcunu neyle ödeyeceksin
+ -
Reklam

Antalyaspor’un önceki gün seçimli Olağan mali Kongresi’ne katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, burada yaptığı konuşmada, kulübün 200 milyon lira olan borcunun 5-6 yıl içinde sıfırlanması için elinden geleni yapacağını, bundan sonra ki süreçte, ilk işinin borçlarla ilgilenmek olduğunu açıklamıştı. Türel’in bu açıklamasına ilk yanıt CHP’nin çiçeği burnunda İl Başkanı Ahmet Kumbul’dan geldi. Başkan Kumbul, Başkan Türel’i Antalyaspor aracılığı ile halkın iradesine ipotek koymaya çalıştığını söyledi.

ANTALYASPOR HEPİMİZİN TAKIMI

“Antalyaspor hepimizin takımı” diyen Başkan Kumbul,  “Kentimizin takımı olan Antalyaspor’un başarısını isteriz. Ama Sayın Menderes Türel’i kimse oraya Antalyaspor’un borcunu ödesin, Antalyaspor’un kongresine gidip taraf olsun, birilerini seçtirsin diye seçmiyor. Sayın Türel istiyorsa kendi cebinden Antalyaspor’un borçlarını ödesin. Statla ilgili söyledim örneğin. Bizim cebimizden alınan vergilerler stat yapılabilecekken Antalya’ya, bir yeri TOKİ’ye verip karşılığında stat yaptırıyorlar ve o verdikleri yeri de satıp ranta çeviriyorlar” dedi.

NEYE GÖRE TAAHHÜTTE BULUNUYOR

Halkın cebinden çıkan paralarla, belediyeye giden paralarla Antalyaspor’un borcunun ödenmesini istemediğinin altını çizen Başkan Kumbul, “Tabii ki bugüne kadar CHP’li belediyelerde dahil olmak üzeri Antalyaspor’a gelir aktardı. Ama burada çok ciddi bir rakamdan bahsediyoruz. Zaten belediye başkanlarının kulüp başkanı olmasını kaldırıldılar. Belediye başkanı neye güvenerek Antalyaspor’un borçlarını ödeyeceğini taahhüt ediyor? Ben onu bilmiyorum. Oraya insanlar Sayın Türel’i Antalyaspor’un borcunu ödesin diye değil, kenti yönetsin diye seçiyorlar” diye konuştu.

TÜREL 2019’DA SEÇİMLE GİDECEK

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’nin adayı olsa bile seçilemeyeceğini ileri süren CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, “Sayın Türel 2019 yılında gidecek. Antalyaspor’un 200 milyon liralık borcunu gittikten sonra ödesin. Mevcut yönetimdeyken ödeyebiliyorsa da kendi cebinden ödesin ama 2019’dan sonra nerede görev alır? Ne iş yapar bilemiyorum. 2019’dan sonra ödesin sıkıntı yok. Bizim halkımız her şeyi görüyor. 2019’da halkımız kime yetkiyi vereceğini en iyi bilir. Kimsenin iradesine ipotek koymuş gibi konuşmamalı” dedi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI