Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam


Dünyanın en zenginleri bir günde 35 milyar dolar kaybetti
Dünyanın en zengin 500 iş insanı, ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili iddiaların piyasaları sarsması sonrasında bir günde 35 milyar dolar kaybetti.

Dünyanın en zenginleri bir günde 35 milyar dolar kaybetti
+ -

Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre 86,8 milyar dolarlık serveti olan Bill Gates, Microsoft'un yüzde 2,8 ile neredeyse bir yıl içindeki en büyük düşüşü yaşamasıyla 1 milyar dolar kaybetti. Amazon'un patronu Jeff Bezos için ise kayıp daha fazla oldu. Amazon hisseleri yüzde 2,2 gerilerken Bezos 1,7 milyar dolar kaybetti.

İspanyol perakendeci Amancio Ortega'nın kaybı ise 355 milyon dolar oldu. Ortega böylelikle milyarderler endeksinde 83,2 milyar dolarla ikinci sırada yer aldı.

Günün en büyük kaybedeni ise 2 milyar dolarlık kayıpla Facebook'un genç patronu Mark Zuckerberg yaşadı. ABD'nin küresel piyasaları sarstığı bu günde Facebook hisseleri yüzde 3,3 geriledi. Bloomberg'ün endeksine göre Zuckerberg dünyanın en zengin beşinci iş insanı konumunda.

ABD Başkanı Donald Trump hakkında önce Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov’la gizli bilgiler paylaştığı, ardından da Eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn hakkındaki soruşturmanın durdurulması talebinde bulunduğu iddiaları ile küresel piyasalarda risk iştahı düşmüş, hisse senetleri piyasası da sert düşüşlere sahne olmuştu. MSCI Bütün Ülkeler Dünya Endeksi yüzde 1,2 gerileme kaydederken, en çok banka hisselerinde olumsuz etki görülmüştü.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI