Kullanıcı Adı: Şifre:
HABER ANTALYA
ÖN SAYFA ARKA SAYFA

2.1302

2.1341

2.9505

2.9559

ANTALYA SİZCE TEMİZ BİR KENTMİDİR ?
EVET
HAYIR
Ana Sayfa / GÜNCEL / UAÜ ÖĞRENCİSİ ABD BİLİM DERGİSİNDE

UAÜ ÖĞRENCİSİ ABD BİLİM DERGİSİNDE UAÜ ÖĞRENCİSİ ABD BİLİM DERGİSİNDE

Cezayirli birinci sınıf öğrencisinin bilimsel çalışması, Journal of Optical Society of America B’nin (JOSA-B) aralık ayı sayısında yayınlandı.

2014-01-24, 15:37:18 Okunma: 593 0 yorum

Uluslararası Antalya Üniversitesi (UAÜ) Elektrik ve Elektronik Mühendisliği birinci sınıf lisans öğrencisi Cezayirli İlyes Baali'nin, "Sürekli-Dalga Diyot-Pompalı Alexandrite Lazerlerinin Geliştirilmesi" adlı bilimsel çalışması, fotonik alanının en iyi dergilerinden olan Journal of Optical Society of America B'nin (JOSA-B) aralık ayı sayısında yayınlandı.

TÜBİTAK ve Avrupa Birliği fonlarının destekleriyle gerçekleştirilen çalışma, UAÜ Lazer Teknoloji Laboratuvarı’nda Yrd. Doç. Dr. Ümit Demirbaş yürütücülüğünde hayata geçirildi. Projeye Koç Üniversitesi, Ferdinand Braun Enstitüsü ve Konstanz Üniversitesi’nden araştırmacılar da katkıda bulundu.

İlyes Baali, yaptığı yazılı açıklamada, makalesinin yayımlandığını öğrendiğinde çok mutlu olduğunu ve heyecanlandığını söyledi. Mart ayından bu yana proje üzerinde çalıştığını kaydeden Baali, hazırlık sınıfı öğrencisiyken kendisiyle çalışma fırsatı tanıdığı için Ümit Demirbaş'a teşekkür etti.

Gelecekte bölümünde başarılı olmak ve iyi bir derece yapmak istediğini belirten Baali, "Bunun yanı sıra daha fazla projeler üzerinde çalışmak ve bilimsel makaleler yayımlamak, uzun vadede ise memleketim Cezayir'de bilimin daha iyi yerlere gelmesine katkı sağlamak, en büyük hedefim" dedi.

UAÜ Lazer Teknoloji Laboratuvarı, 2012 yılında kuruldu ve bugüne kadar 1.2 milyon liralık araştırma fonuyla desteklendi. Laboratuvarda düşük maliyetli lazer sistemlerinin geliştirilmesi ve bunların biyomedikal görüntüleme ve optik frekans metrolojisinde uygulamaları üzerine çalışmalar yürütülüyor.

Etiketler:
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


2 + 4 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


Haber Antalya - Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılmaz.

Reklam vermek için 0.242 316 26 00 numaralı hattımızı arayabilirsiniz.