Bugun...
Reklam


'Hak ettiğim değere saygı gösterilmesini istiyorum'
Antalyaspor’da Eto’o krizi büyüyor. Kamerunlu futbolcu Antalyaspor’dan gitmek istediğini açık ve net bir şekilde dile getirdi. Yıldız futbolcu, “Antalyaspor’da hak ettiğim değere saygı gösterilmiyor” diye konuştu.

'Hak ettiğim değere saygı gösterilmesini istiyorum'
+ -

Antalyaspor’un Kamerunlu yıldızı Samuel Eto’o, Hürses’e konuştu. Kamerunlu futbolcunun menajerinin önceki gün yaptığı açıklamaların ardından, Antalyaspor Başkanı Ali şafak Öztürk’ün söylediği sözlere cevaben gözlerin çevrildiği yıldız futbolcu, Hürses’e yaptığı özel açıklamalarla hakkındaki iddialara açıklık getirdi.

Antalyaspor’da geçen yıl yönetim değişikliği sonrası takımdan gönderilmek istedin.  Sonra ise kadro dışı bırakıldın. Sonrasında ise Antalyaspor sezonu 5. sırada tamamladı. Bu durumla ilgili neler söylemek istersin?

Kurumlar kalıcı, yönetimler değişkendir. Ayrı yönetimlerde farklı görüşler olabilir. Tüm bu olaylar futbolun bir parçası. Ben, bugüne kadar kimseye karşı kötü bir şey düşünmedim. Bu kenti ve bu takımı çok seviyorum. Beni buraya getiren insanlar Gültekin Gencer ve Türkiye için çok önemli kişilerdi.  Ben, beni getiren bu insanlara karşı sporcu kimliğimle sorunları kucaklayabildiğimi göstermek istedim. Şunu da söylemek isterim ki geçmişten bugüne yaşanan bütün sorunlarda ben haklıydım.

Çin’den ve diğer ülkelerden yüksek rakamlı teklifler almanıza rağmen, Antalyaspor’u ve taraftarları sevdiğiniz için reddettiğiniz doğru mu?

Geçen sene yaşanan sorunlara rağmen sonrasında, kendimi iyi hissettim.  Beni buraya getiren projeye inancımın devam etmesi ve bu kenti çok sevdiğim için burada kaldım. Bana gelen tüm teklifleri başkan ve yönetim ile paylaştım. Ve yeni yönetimle de aynı inançla takımım için çalıştım.

Menajerinizin açıklamalarından sonra Ali Şafak Öztürk ‘Eto’o’yu satmayı düşünmüyoruz, bir yere gitmiyor. Menajerinin açıklamaları ticari amaçlıdır’ dedi. Bu açıklamalar hakkında ne düşünüyorsun?

Menajerimin sözlerini sonuna kadar destekliyorum ve katılıyorum. Başkanın ‘Bu bir komisyon oyunudur’ sözlerine katılmıyorum. Öyle olsa bugüne kadar zaten giderdim. Şimdi gitmek istiyorum, ama bunun nedeni para için değil. Yani burada ki konu ticari değil. Gerekli saygıyı görmek istiyorum. Başkan da bunu biliyor. Ben başkana da söyledim. Antalyaspor’a ve kendime olan saygımdan dolayı bırakın gideyim dedim. Gitmek istememin ardında para olsaydı, söylediğim gibi daha önce giderdim. Bu teklifleri kabul etmediğimi Başkan Ali Şafak Öztürk de biliyor. Bu kulüpte hak ettiğim değere saygı görmediğim için gitmek istiyorum.

 

Peki şimdi neden Antalya’dan gitmek istiyorsun? Seni uzaklaştıran nedir?

Bütün bunlara menajerim cevap verdi. Tek istediğim yönetimin benim gerçek değerime saygı duyması. Dünya futbol tarihinin en önemli futbolcularından biriyim. Çok önemli büyük kulüplerde oynadım. Şimdi ise buradayım; Antalyaspor’da. Bana saygı duyulmasını bekliyorum. Antalya’yı çok seviyorum. Benim kim olduğumu bilmelerini istiyorum. Ben gittiğim her kulübe değer katan bir oyuncuyum. Gerçek değerimin bilinmesini ve saygı gösterilmesini bekliyorum. Menajerim de bunu söylemek istedi.

Ali Şafak Öztürk yada yönetim kurulu ile aranızda bir sorun var mı?

Ali Şafak Öztürk ile benim kişisel bir sorunum yok. Var olan sorunumuz Antalyaspor içindir. O benim kardeşimdir. Ben hiçbir zaman problem olmadım. Bana burada sürekli bir şeyler empoze edildi. Beni sorun olarak göstermek yanlış olur. Ben işimi yaptım. Çocuk değilim. Antalyaspor’a bugüne kadar gelmiş bütün futbolculardan çok daha farklıyım. Beni diğer futbolcularla aynı küfeye koyamazlar. Bugüne kadar hiç problem olmadan işimi yaptım. Bütün yaşanan sorunlara rağmen taraftara ve takıma olan saygımdan ve sevgimden dolayı burada kalmayı tercih ettim. Ama artık böyle devam edemeyiz. Burada bana saygı göstermiyorlarsa ben de başka takıma gitmek istiyorum. Ben diğer oyuncular gibi değerlendirilemem. Beni buraya getirenlere saygım sonsuz ama bu şekilde devam edemez.

Son olarak söylemek istediğin bir şey var mı?

Eğer kulüp sorunları düzeltmek isterse düzeltebilir. Antalyaspor bu sorunu çözmek istiyorsa çözer. Ama bugüne kadar çözmek istediklerine dair bir emare görmedim.  Çünkü sorunun nasıl çözüleceğini ne yapmaları gerektiğini biliyorlar. Ali’ye ve şehre olan saygımdan dolayı yaşanan sorunu dürüstçe başkanın kendisine ilettim. Ona bu sorunları çözmediğiniz takdirde bırak ben gideyim dedim. Başkan sorunun ne olduğunu çok net biliyor.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI