Bugun...
Reklam
Reklam


Korkuteli'de kapalı böbrek taşı ameliyatı
KORKUTELİ Devlet Hastanesi'nde ilk kez Perkütan Nefrolitotomi (PNL) 'Kapalı Böbrek Taşı' ameliyatı gerçekleştirildi.

Korkuteli'de kapalı böbrek taşı ameliyatı
+ -
Reklam

Korkuteli Devlet Hastanesi'nde, sağ böbreğinde 2 santim taş tespit edilen Şefika Afşin (54) adlı hastaya, 1 cm'lik kesiden girilerek PNL ameliyatı uygulandı. Ameliyatı gerçekleştiren Başhekim Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Nihat Ateş, Şefika Afşin'e ameliyat sonrası servisinde geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Şefika Afşin operasyon sonrası ikinci gün taburcu edildi.

Başhekim Ateş, “Hastanemize ciddi karın ve sağ böğür ağrısı, bulantı, idrar sıkıntısı ve kanlı idrar şikâyetiyle başvuran hastaya yapılan tetkiklerde sağ böbreğinde taş ve taşa bağlı tıkanıklık tespit edildi. Hastamıza PNL prosedürü uygulamaya karar verdik. Yaklaşık 1 saatlik operasyonla sağ sırt bölgesinden yaptığımız 1 cm'lik kesiden girilerek böbreğindeki taşa ulaştık ve taşı küçük parçalar halinde kırarak dışarı çıkarıp böbreği taşlardan arındırdık" diye konuştu.

Başarılı bir ameliyat gerçekleştirdiklerini ifade eden Başhekim Ateş, “Uyguladığımız bu yöntemle hastalarımızın iyileşme ve hastanede kalma süreleri kısalmaktadır" dedi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI