Bugun...
Reklam
Reklam


Otogar alanı parça parça satılacak
Şehirlerarası otogar alanının imar revizyon planına yapılan itirazlar reddedilirken, Başkan Türel, bir bütün olarak satışı yapılamayan otogar alanının yeni revizyon plan doğrultusunda parça parça ihale edileceğini söyledi.

Otogar alanı parça parça satılacak
+ -
Reklam

Kepez İlçesi Yenidoğan Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’nde bulunan şehirlerarası otogar alanının ticari alan olarak satışı ile ilgili yapılan ihaleye katılımcı çıkmayınca imar plan revizyonu ile yeniden düzenlendi. Geçtiğimiz Ocak ayında meclis gündeminde onaylanan yeni revizyon plana askı süresi içinde yapılan itirazlar, dün gerçekleşen Mart ayı devam Meclisi’nde AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi. CHP Grubu’nun sorusu üzerine İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun uygun görmediği itirazın gerekçesini Başkan Menderes Türel açıkladı.

ÇAĞDAŞ, MODERN OTOGAR

“Şehirlerarası otogar’ın bulunduğu yerde bir imar düzenlemese yaparak miadını doldurmuş bir otogarı taşımak istiyoruz” diye konuşan Başkan Türel, “Geçmişte bu alan bir bütün olarak imar planı yapılarak ihaleye çıkmıştık. Ama talipli çıkmamıştı. Şimdi ise yaptığımız çalışmalar neticesinde Antalya’nın ihtiyaçlarına göre parsellere bölmek suretiyle satışının daha mümkün olabileceğini düşünüyoruz. Artık ömrünü tamamlamış otogarının yerine fevkalade çağdaş güzel yeni bir otogar yapılacak. Sulamasını kendi yapan, elektriğini güneşten üreten, son derece çağdaş ve güzel bir otogar yapılacak” dedi.

OTOGAR ALANI İTİRAZINA RET

İçinde konut, ticaret, park ve yeşil alan, özel eğitim ve sosyal tesis alanlarının bulunduğu

1/5000 ölçekli Nazım İmar Plan Revizyonu ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan Revizyonuna askı süresi içinde Şehir Plancıları Odası (ŞPO) ile CHP’li Meclis Üyesi Songül Başkaya itiraz etmişti, Dün gerçekleşen Meclis toplantısında, Şehir ve Bayındırlık İmar Komisyonu’nun uygun görmediği raporu doğrultusunda AKP ve MHP’nin oylarıyla itirazlar reddedildi. Meclis Üyesi Başkaya hem ŞPO’nun hem de kendisinin meclis kararının iptali için yağıya gideceklerini söyledi.

136 MİLYON LİRALIK BORÇLANMA

Meclis toplantısında, Büyükşehir Belediyesi’nin devam eden projelerin tamamlanabilmesi için istenilen toplam 136 milyon 181 bin lira ek ödeneğin borçlanarak gerçekleşmesi oybirliği ile kabil edilirken, bazı gayrimenkul satışlarının yapılabilmesi de Encümene yetki verilmesi oybirliği ile meclisten geçti. Büyükşehir belediyesi tarafından yapılan Gazi Bulvarı üzerinde ki 4 katlı kavşağa Selçuklu Sultanı Gıyaseddin Keyhüsrev’in isminin verilmesi oybirliği ile kabul edildi. Meclis toplantısına,

CHP’Lİ BAŞKANLAR KATILMADI

Bu arada; CHP’nin Tüzük toplantısına katılmak için Ankara’da bulunan Belediye Başkanları Ümit Uysal, Muhittin Böcek, Şükrü Sözen, Turgay Genç ve Serkan Küçükkuru ve kurultay delegesi olan meclis üyeleri Tüzük Kurultayı için Ankara’da olduğundan dolayı Büyükşehir Belediyesi’nin Mart ayı devam meclis toplantısına katılamadı.  Meclis toplantısında, bin sonraki meclis toplantısının 9 Nisan 2018 Pazartesi günü yapılması da kararlaştırıldı.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI