Bugun...
Reklam
Reklam


Sağlık Müdürü, görme engelli personeli dinledi
ANTALYA İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, '7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası' nedeniyle sağlık tesislerinde görevli 40 görme engelli çalışanla kahvaltıda bir araya geldi.

Sağlık Müdürü, görme engelli personeli dinledi
+ -
Reklam

İl Sağlık Müdürlüğü yemekhanesindeki kahvaltıya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr. Mehmet Akdağ, Başkan Yardımcıları Dr.Sıdıka Birgül Yılmaz, Dr.Murat Bilbay, Sağlık Hizmetleri ile İlaç ve Tıbbi Cihaz Başkanı Uzm.Dr.Özlem Karataş, Başkan Yardımcısı Dr.Çağla Evrim Erkal, görme engelli sağlık çalışanları ve müdürlük personelleri katıldı.

Programda konuşan Dr. Ünal Hülür, yeni yönetim ekibiyle, görme engelli personelin iş ortamında yaşadığı sorunları dinlemek ve gerekli iyileştirmeleri planlamak için bu programı düzenlediklerini söyledi. Bakanlık tarafından bebeklik ve çocukluk çağında sık görülen sağlık sorunlarının erken tanısı ve gerekli tedavilerinin sağlanabilmesi amacıyla çeşitli tarama programları yürütüldüğüne değinen Dr. Hülür, "Görmenin normal gelişimini engelleyecek risk etmenlerini saptamak ve yetersiz görmesi olan olguları erken dönemde tanımak amacıyla Görme Tarama Programı yürütülmekte. 0-3 aylık bebeklere 'Çocuk İzlem Protokolleri' kapsamında aile hekimlerince göz taraması yapılmakta. Bir üst merkeze sevk edilen bebek ve çocuk hastalar göz hastalıkları uzmanları tarafından muayene edilmekte. 36-42 aylık çocuklara Aile Sağlığı Merkezlerinde aile hekimi tarafından kırmızı refle testi yapılmaktadır" dedi.

Dr. Hülür, konuşmasının ardından görme engelli personelin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI