Bugun...
Reklam
Reklam


Serik'te Adalet Bakanlığı semineri
ANTALYA'nın Serik İlçesi'nde Disiplin Yönetmeliği Işığında Disiplin İşlemleri İle Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma konulu seminer başladı.

Serik'te Adalet Bakanlığı semineri
+ -
Reklam

Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 5'incisi düzenlenen hakimler ve cumhuriyet savcılarının katıldığı 'Disiplin Yönetmeliği Işığında Disiplin İşlemleri' ve 'Uzlaştırma İş ve İşlemleri' konulu çalışma semineri Antalya'da başladı. Serik'e bağlı Belek turizm merkezindeki Belconti Otel'de düzenlenen seminere Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdür Yardımcısı Şenol Taş, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, hakim ve savcılar katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, uzlaştırmanın özellikle mahkemelerdeki iş yükünün azaltılması açısından öneminden bahsetti. Solmaz, "Gönderilen dosya sayısı ne kadar az olursa mahkemelerin daha güzel daha kaliteli yargılama yapması, hakim ve personelin iş oranlarının azaltılması anlamında çok önem arz ediyor" dedi.

Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdür Yardımcısı Şenol Taş, yeni sistemle uzlaştırmacılara yönelik bir takım düzenlemeler getirildiğini açıkladı. Taş, "Uzlaştırmacılara eğitim, sınav, sicil ve denetim getirildi. Böylece uzlaştırmacılar nitelikli olarak eğitim alıp yapılacak olan sınavda başarılı olmaları halinde görev alacak. Bu bağlamda bakanlığımız tarafından 17 eğitim kuruluşuna uzlaştırmacı eğitimi izni verilmiş olup, bu kuruluşlardan 12'si Türkiye genelinde eğitim vermek üzere yetkilendirilmiştir. Eğitim kuruluşlarının bir kısmı eğitimlere bu hafta itibarı ile başlamıştır" diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından yarın sona erecek seminere geçildi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI