Bugun...
Reklam
Reklam


Tarım ve Hayvancılık Tesis Alanı ihaleye çıkıyor
ANTALYA'nın Kumluca İlçesi'ne bağlı Mavikent Mahallesi Çanakçı mevkiinde imar planında 'Tarım ve Hayvancılık Tesis Alanı' olarak geçen parsellerin ihale yoluyla girişimcilere satılması kararlaştırıldı.

Tarım ve Hayvancılık Tesis Alanı ihaleye çıkıyor
+ -
Reklam

Mavikent Mahallesi Çanakçı mevkiinde Kumluca Belediyesi'ne ait olan ve imar planında 'Tarım ve Hayvancılık Tesis Alanı' olarak geçen 15 adet parsellerin belediye encümeninin aldığı karar sonucunda ihale yoluyla girişimcilere satılma kararı alındı. Tesislerin kurulacağı 501 ada 4, 5 ve 6 numaralı parseller 18 Ekim tarihinde satışı yapılmak üzere ihaleye çıkacak. Finikeli tanınmış işadamlarından Faruk Çetinkaya, ihale incelemesi için Kumluca Belediyesi'ni ziyaret etti ve ihale şartları hakkında bilgi aldı.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, "İlçemiz tarım ürünlerinin yetiştirilmesi ve pazarlanması konusunda ülkemizin öncü üretim merkezlerindendir. Her geçen gün artan güvenli gıda ihtiyacı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yeni üretim ve pazarlama merkezleri ortaya çıkmıştır. Belediye yönetimi olarak yıllardır ilçe tarımının önünü açmaya ve ilçe tarımının vizyonunu geliştirmeye, ilçemize ve ilçemizde tarım sektöründe çalışan vatandaşımıza yeni fırsatlar sunmaya gayret göstermekteyiz. Mavikent Mahallesi'nde kurulacak yeni tesisler önemli bir yere sahip olduğumuz tarım sektöründe ilçemize yeni bir sıçrama, dünya pazarlarıyla rekabet yolunda bize yeni kapılar açacaktır" dedi.

Başkan Çetinkaya, "2000'li yılların başında Kumluca Toptancı Hal Kompleksi ve Paketleme Tesisleri projelerimiz, bugün örtü altı turfanda sebze üretimi konusundaki öncü konumumuzun temel taşlarından birisidir. Bugün Mavikent Mahallemizde hayata geçireceğimiz bu proje önümüzdeki yıllarda bu konumumuzu korumamızda ve daha yüksek üretim ve pazarlama potansiyelimize çıkmamıza temel oluşturacaktır. Yapılacak olan tesisler şimdiden yatırımcı arkadaşlara hayırlı olsun" diye konuştu.

 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI