Bugun...
Reklam
Reklam


Taş ocakları Büyükşehir'in
ATSO Ödül Töreni’nde konuşan Başkan Menderes Türel, Boğaçayı’ndaki taş ocaklarının üç bakanlığın ortak kurul kararıyla Büyükşehir Belediyesi’ne devredildiğini açıkladı.

Taş ocakları Büyükşehir'in
+ -
Reklam

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) 2016 yılında en fazla vergi ödeyenler ile döviz kazandırıcı, istihdam sağlayıcı faaliyetlerde bulunan firmaları ödüllendirdiği Geleneksel Ödül Töreni’ne katıldı. Burada bir konuşma yapan Başkan Türel, Antalyalı iş adamları ile iftihar ettiklerini söyledi.

EN ŞANSLI DÖNEM

“Biz Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Dışişleri Bakanımız, Kalkınma Bakanımız, Valimiz, Rıfat Hisarcıklıoğlu Başkanımız hep birlikte güçlü bir takımız” diyen Başkan Türel, şu ifadeleri kullandı: “Antalya tarihinin en şanslı dönemlerinden birisini yaşıyor. Bu hizmetler birlik ve beraberlik sayesinde yapılmaktadır.”

TAŞ OCAKLARI SORUNU TARİHE KARIŞIYOR

Boğaçayı Projesi’nin tek başına marka bir proje olduğunu ve en önemli hususun taşkın önleme ile ilgili alınan tedbirler olduğuna dikkat çeken Başkan Türel, “Önemli bir diğer husus da Boğaçayı’ndaki taş ocakları sorunumuz. Bu sorun artık tarihe karışıyor. Çünkü Sayın Bakanımız ve İçişleri Bakanımız ortak kurul kararı ile Boğaçayı’ndaki taş ocakları Büyükşehir Belediyesi’ne devir edildi. Bunun imzaları tamamlandı. Boğaçayı’ndaki taş ocakları meselesi de Boğaçayı projemizle birlikte tarihe karışacak. Bizim derdimiz Antalya'nın bir an önce büyük projelerini bitirmesi ve artık detay çalışmalara geçilmesidir. Ben bu projeleri yarın bitirsem, öbür gün sizlerle birlikte Brezilya'dan Çin'e kadar tanıtım, ihracat peşinde de koşarım. Koşarım ki, Antalya domatesine pazar bulayım, otellerimize turist, esnafımıza müşteri bulayım. İnşallah o günleri görmek de kısmet olur” diye konuştu.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI