Bugun...


Topyekün seferberlik gerekiyor
Tarihinde ilk kez ligin ortasında başkansız ve aynı zamanda teknik direktörsüz kalan Antalyaspor, zor günler geçiriyor. Hem mali açıdan, hem de sportif başarı anlamında zor günler geçiren kırmızı beyazlı takımın tek çaresi topyekün seferberlik gibi duruyor

Topyekün seferberlik gerekiyor
+ -
Reklam

Antalyaspor, tarihinde ilk kez ligin ortasındayken hem başkansız hem de teknik direktörsüz kalmış durumda. Sezona, tarihinin en güçlü ve en maliyetli kadrosu ile giren kırmızı beyazlı takım Avrupa hedefi ile çıktığı yolda, devre arasını göremeden hem teknik direktörsüz hem de başkansız yoluna devam ediyor. Antalyaspor’da ocak ayında Olağanüstü genel kurul yapılması planlanıyor.

MALİ TABLO

Antalyaspor’daki mali tablonun tam olarak belli olmaması ve toplam borcun 350 milyon TL gibi bir rakam olduğunun iddia edilmesi, başkanlığa aday olmayı düşünen isimlerin de bu kararından vazgeçmesine neden oluyor. Mevcut yönetim başkansız oyluna devam ederken, yapılacak olan genel kurula kadar ödemelerin nasıl ve ne şekilde yapılacağı ise büyük bir soru işareti.

AKINCIOĞLU VE GENCER

Antalyaspor başkanlığı için kulislerde konuşulan en güçlü isimler ise eski başkanlardan Gültekin Gencer ve Hasan Akıncıoğlu. 2008 yılında başkanlık koltuğuna oturan ve görevde kaldığı 5 yıl boyunca özellikle mali anlamda Antalyaspor’u düzlüğe çıkarmayı başaran Hasan Akıncıoğlu, ‘5 yıllık planlama yapıyorum’ dedikten sonra bir anda ‘Başkanlığı bırakıyorum’ açıklaması ile arkasında soru işaretleri bırakarak kenara çekilmişti. 14 Haziran 2013 tarihinde başkanlık koltuğuna oturan Gültekin Gencer ise Samuel Eto’o gibi bir transfer ve kurduğu güçlü bir kadronun ardından 1 Haziran 2016 tarihinde olağanüstü genel kurul kararı almış, sebebini ise kendisine yönelik yapılan baskılar olarak açıklamıştı.

ÖZTÜRK DÖNEMİ

30 Haziran 2016 tarihinde tek liste ile girilen seçimde başkanlık koltuğuna oturan Ali Şafak Öztürk, Antalyaspor tarihinin en başarılı sezonunu yaşatmayı başarmıştı. Ligi 5. sırada bitirdiğimiz 2016-2017 sezonunda kulüp başkanı olarak adını yazdıran Ali Şafak Öztürk, Antalyaspor tarihinin en güçlü ve en maliyetli kadrosunu oluşturmuş, 15 Kasım tarihinde ise

olağanüstü genel kurul kararı alarak başkan adayı olmayacağını açıklamıştı.

CEVABI BEKLENEN SORULAR

Ali Şafak Öztürk’ün istifasının ardından olağanüstü genel kurula gitmesi beklenen Antalyaspor’da bir çok soru işareti cevap bekliyor. Bir taraftan daha önceki açıklamalarında stadyuma isim sponsoru olacağını açıklayan Başkan Öztürk’ün bundan sonraki tutumu merak edilirken, diğer taraftan da kefaletleri bulunan yaklaşık 200 milyon TL’lik banka kredi borçlarının ne olacağı merak konusu.

SEFERBERLİK ZAMANI

Adeta borç batağına sürüklenen, sportif anlamda dibe vurmuş olan, başkansız ve teknik direktörsüz kalan Antalyaspor’da tüm gözler, iyi bir Antalyasporlu olan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in üzerine çevrilmiş durumda. Başkan Türel, Büyükşehir meclisinde yapmış olduğu ‘Antalyaspor sahipsiz kalmaz, gereken yapılır’ sözüyle Antalyaspor camiasına adeta umut verse de, sadece Türel’in elini taşın altına sokması yetmiyor. Antalya’daki bütün kent dinamiklerinin, STK’ların, tüm Antalya milletvekillerinin, tüm parti temsilcilerinin, tüm ilçe belediye başkanlarının, tüm turizmcilerin ve tüm işadamlarının, camianın eski başkanlarının ve önde gelen isimlerinin ve taraftarın, elini taşın altına sokması ve Antalyaspor’u el birliği ile bu sıkıntılı süreçten kurtarması gerekir. Antalyaspor ancak böyle düzlüğe çıkar ve eski günlerine geri döner.
Editör: İhsan COŞKUNYORUMLAR

love07
06-01-2018 16:11:00
bu takımı tek kurtaracak isim menderes türel dir o olmasa çoktan batmıştık. digerleri geldiler yapacaklarını yaptılar takımı 350 milyon borçla bırakıp gittiler.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI