Bugun...
Reklam
Reklam


Uysal'dan Rus pazarı için planlı üretim, planlı pazarlama önerisi
MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türkiye Festivali'nin son gününde Moskova'da incelemelerde bulundu. Toptancı halini de ziyaret eden Başkan Uysal, Türk tarım ürünleri ihracatında gerileme yaşandığını belirterek, “Planlı üretim ve planlı pazarlama yapmalıyız" dedi.

Uysal'dan Rus pazarı için planlı üretim, planlı pazarlama önerisi
+ -
Reklam

Rusya'nın başkenti Moskova'da 10-12 Ağustos'ta düzenlenen Türkiye Festivali sona erdi. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, festivalde Kaleiçi özelinde Antalya ve Muratpaşa'yı tanıtıp Rusları, 11-14 Ekim tarihlerinde yapılacak Kaleiçi Old Town Festivali'ne davet etti. Başkan Uysal, festivalin son gününde Moskova'da incelemelerde bulundu.

'DURUM ÇOK ÜZÜCÜ'

Özellikle Moskova toptancı halinde yaptığı incelemelerin sonuçlarını aktaran Uysal, Türk tarım ürünleri ihracatında gerileme yaşandığını gözlemlediğini, bu durumun da kendisini çok üzdüğünü söyledi. Başkan Uysal, “Moskova'daki son günümüzde, toptancı halinde incelemelerde bulundum. Maalesef tarımsal ihracatımızın çok gerilemiş olduğunu gözlemledim. Gördüğüm kadarıyla Moskova halindeki pazar payımız yüzde 10'un altında. Rusya'nın güney, sıcak bölge komşusuyuz. Ancak tarım ürünleri satışımız çok düşük düzeyde. Bu durum çok üzücü" dedi.

Planlı tarımsal üretim ve tarım ürünlerinin yurtdışına pazarlanmasında planlı çalışılması önerisinde bulunan Başkan Uysal, şöyle devam etti:

“Avantajlı olduğumuz komşu ülkelerde sağlam pazar payımız olmalı. Üretim yapımızı buna göre planlamalıyız. 21. yüzyılda, planlı üretim ve pazarlama yapamazsak nasıl ayakta kalırız? Çiftçimizin, ihracatçımızın yüzünü nasıl güldürebilir, ülke ekonomimizi nasıl güçlendirebiliriz?"


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI