Reklam
Reklam

AK Parti İl Başkanı Sezen istifa etti

AK PARTİ Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, "Yaklaşık 2,5 yıldır büyük bir şerefle yürüttüğüm AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı görevinden Genel Merkezle yaptığım istişareler sonucu işlerimin yoğunluğu ve partimin bayrağının daha yukarı taşınması için şu an itibarıyla ayrılmış bulunuyorum" dedi

AK Parti İl Başkanı Sezen istifa etti

AK PARTİ Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, "Yaklaşık 2,5 yıldır büyük bir şerefle yürüttüğüm AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı görevinden Genel Merkezle yaptığım istişareler sonucu işlerimin yoğunluğu ve partimin bayrağının daha yukarı taşınması için şu an itibarıyla ayrılmış bulunuyorum" dedi

AK Parti İl Başkanı Sezen istifa etti
21 Eylül 2020 - 17:32 - Güncelleme: 21 Eylül 2020 - 17:32AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, il binasında düzenlediği basın toplantısı ile görevini bıraktığını açıkladı. Toplantıda Sezen'e, İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve parti üyeleri eşlik etti.

22 Şubat'ta başlattıkları 7. Olağan İlçe kongrelerini dün itibarıyla Dinar kongresiyle tamamladıklarının altını çizen AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, "Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle İl Başkanı olarak atandığım 2,5 yıldır partimizi dil, din, meşrep, köy, ilçe, bölge farkı ayırt etmeden herkese açık tuttuk. Bu süreçte hassasiyetle adalet ve eşitlik kavramına büyük önem verdik. Kimseye haksızlık yapmamaya azami özen gösterdik. Biz 'AK' davanın neferleri olarak dik, izzetli ve onurlu durmayı şiar edindik. Göreve geldiğimde ilk yerel seçimlerde ciddi başarılar kazandık. Sultandağı, Evciler, Dinar, Emirdağ, Çay ilçelerimizde Allah'a şükür AK Parti bayrağını dalgalandırdık. Bununla birlikte binlerce insanımızı parti ayırt etmeksizin partimizde misafir ettik, talep ve önerilerini dinledik. Size hitap ettiğim bu toplantı salonu kimi zaman insanlık adına sesimizi yükselttiğimiz bir salon, kimi zaman ise tarihe not düşülen bir mekândır" dedi.

'İL BAŞKANLIĞI GÖREVİMDEN AYRILMIŞ BULUNUYORUM'

İl Başkanlığı görevinden ayrıldığını aktaran Başkan Sezen, "Biz 'AK' davanın neferleri olarak 'egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir' düşüncesiyle yaşadık ve yaşatacağız. Burada toplantılara katılanların kimi şahsi beklentileri karşılanmadığı için bizle yollarını ayırdı, kimi zaman dinleyiciler değişti, kimi zaman yönetim kurulu üyelerimiz yenilendi, vefat edip ayrılanlar oldu, dava sorumluluğunu taşıyamayıp çekilenleri gördük. Görev değişikliği nedeniyle sağlık sorunları sebebiyle gidenler oldu. Ama bu salon her zaman milletin salonu olarak kaldı, öyle de kalacaktır. Kıymetli hemşehrilerim sohbetlerimiz muhabbetimiz bundan sonra AK dava için yine aynı amaçlarla başka zeminlerde devam edecektir. Davamız sadece 18 yıllık bir dava değil, 1400 yıl önce dünyayı şereflendiren Efendimizin ayak izlerini takip ettiğimiz bir davadır. Yaklaşık 2,5 yıldır büyük bir şerefle yürüttüğüm AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı görevinden Genel Merkezle yaptığım istişareler sonucu işlerimin yoğunluğu ve partimin bayrağının daha yukarı taşınması için şu an itibarıyla ayrılmış bulunuyorum" diye konuştu.

'KİMSE ARKASINDA BİR ŞEY ARAMASIN'

İstifasının arkasında bir sebep aranmamasını isteyen Başkan Sezen, şöyle dedi:

"Bu olay 19 yıllık AK Parti Afyonkarahisar Teşkilatı'nda fevkalade basit bir olaydır. Kimse arkasında bir şey aramasın. Bugün il başkanı olarak son kez buradan hitap ederken sürçülisan ettiysek af ola. Yoğun çalışmalarımız nedeniyle büyüdüklerine şahit olamadığım çocuklarımdan, en büyük fedakarlığı eden ve her zaman destekçim olan eşimden, annemden, babamdan, avukatlık büromdaki iş ortağım ve çalışma arkadaşlarımdan, parti çalışanlarımızdan istemeden kırdığımız üzdüğümüz kardeşlerimiz de varsa hepsinin haklarını helal etmelerin istiyorum. Liderimizin dediği gibi; Bu şarkı burada bitmez. Her başlangıç nasıl ki bir vedaya gebe ise her veda da bir başlangıca gebedir. Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde partimize hizmet etmeye daha büyük bir coşku ve heyecan ile çalışmaya devam edeceğiz. Bu bir veda değil, bayrağı daha yükseğe taşıma yarışıdır. İnşallah benden sonra bayrağı devralacak kardeşimize de Rabbimden muvaffakiyetler diliyorum. İl başkanının kim olduğundan daha önemli olan şey, bu görevin nasıl ifa edildiğidir."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum