Reklam

Alanya HEP'te mezuniyet coşkusu

ALANYA Hamdullah Eminpaşa Üniversitesi'nin 2021-2022 yılı mezuniyet töreni yapıldı. Diplomalarını alan öğrenciler, mezuniyet sevincini birlikte kep atarak kutladı

Alanya HEP'te mezuniyet coşkusu

ALANYA Hamdullah Eminpaşa Üniversitesi'nin 2021-2022 yılı mezuniyet töreni yapıldı. Diplomalarını alan öğrenciler, mezuniyet sevincini birlikte kep atarak kutladı

Alanya HEP'te mezuniyet coşkusu
25 Haziran 2022 - 16:40 - Güncelleme: 25 Haziran 2022 - 16:43

Törene, Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof.Dr. Ekrem Kalan, AKEV Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamile Perçin Akgül, Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, Alanya Jandarma İlçe Komutanı Kıdemli Binbaşı Engin Burak Mindivanlı, Alanya Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun, Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nimet Hacıkura, Alanya Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, Alanya HEP Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hilmi Tokuş, Alanya HEP üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeleri ve öğrenci aileleri katıldı.


REKTÖR VEKİLİ EROL: "SİZLERE İNANCIM SONSUZ"

 

Törenin açılış konuşmasını Alanya HEP Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ebru Gülbuğ Erol yaptı. Öğrencilere yeni hayatında başarılar dileyen Prof. Dr. Erol, "Güzel bir sonuca ve kapısını araladığınız mutlu bir geleceğe, mutlak bir başarıya ulaşmanın sevincini sizlerle paylaştığımız için mutluyuz. Mezuniyet, hayatınızda yeni bir dönemin başlangıcıdır. Ailelerinizle birlikte çok büyük emekler harcayarak bugüne geldiniz. İyi, doğru ve güzel olanı bulma yolunda yorulmadan yürüyeceğinize inancımız sonsuz" dedi.

 

TOKUŞ'TAN BAKAN ÇAVUŞOĞLU'NA TEŞEKKÜR

 

Alanya HEP Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hilmi Tokuş da törende konuşma yaparak öğrencilerin mutluluğuna ortak oldu. Göreve geldikleri günden bu yana üniversitenin başarı grafiğini en üst seviyeye çıkarmak için çalıştıklarını söyleyen Tokuş, "Bu konuda bize destek olan başta Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'na, Alanya Belediyesi'ne, başta Alanya Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşlarına, mütevelli heyetimize, akademik ve idari personelimize ve başarılarıyla bizi gururlandıran sevgili öğrencilerimize tüm Alanya HEP Ailesi adına şükranlarımı sunmak isterim" diye konuştu.

 

ÜNİVERSİTEDE DİJİTALLEŞME SÜRECİ TAMAMLANDI

 

Bilimsel bakış açısına sahip, uluslararası nitelikte insan kaynağı yetiştirme hedefine ulaştıkları için mutlu olduklarını söyleyen Tokuş, geçtiğimiz 4 yıl içerisinde üniversite alt yapısının önemli ölçüde geliştirildiğini, üniversitede dijitalleşme sürecinin tamamladığını kaydetti. Tokuş, şunları söyledi:

 

"Bu süreçte, Mühendislik Fakültemizde Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Sanat ve Tasarım Fakültemizde Çizgi Film Animasyon bölümü açılmasını sağladık. Bunun yanı sıra, üiversitemize meslek yüksekokulu ve sağlık bilimleri fakültelerini kazandırdık. Fizyoterapi Bölümü'nü kurduk. Sosyal Medya ve Dijital İletişim Yüksek Lisans Programını açtık. Üniversitemizin Sağlık Bilimleri alanına yönelebilmesi için gerekli stratejileri belirledik ve 2022 yılı içerisinde söz konusu stratejileri uygulamaya koymuş bulunduk. Üniversitemiz kampüsünde yaklaşık 4 bin metrekare kapalı alana sahip olacak ve Sağlık Bilimleri Fakültemizin yer alacağı bir ek binanın inşaatına başladık. Bunun yanı sıra, Üniversitemize ilk kez kaydolacak öğrencilerimizin yabancı dil öğrenimlerini görebilmeleri için hazırlanan ve 3 bin 500 metrekare kapalı alana sahip bir Yabancı Diller Yüksekokulu Projesi'ni Alanya'da eski Jandarma Karakolu olarak bilinen ve üniversitemize tahsisli arazi üzerine inşa edebilmek için gerekli tüm projelerimizi tamamladık."

 

OKUL BİRİNCİSİ PELVİN ALĞAN OLDU

 

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Ekrem Kalan ve AKEV Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamile Perçin Akgül de törende konuşma yaptı. Öğrencilerin mezuniyet sevincine ortak olan Prof. Dr. Kalan ve Prof. Dr. Perçin, öğrencilere gelecek hayatlarında başarılar diledi. Yapılan konuşmaların ardından okul birincisi Pelvin Alğan mezuniyet kütüğüne çivi çaktı. Diplomalarını bölüm hocalarından teslim alan öğrenciler, mezuniyet sevincini hep birlikte kep fırlatarak kutladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum