Reklam
Reklam

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden TÜRGEV kararı!

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Böcek, TÜRGEV’de olan kız öğrenci yurdunun geri alınması için çalışmaların başladığını söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden TÜRGEV kararı!

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Böcek, TÜRGEV’de olan kız öğrenci yurdunun geri alınması için çalışmaların başladığını söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden TÜRGEV kararı!
29 Ağustos 2019 - 18:04 - Güncelleme: 29 Ağustos 2019 - 20:38

İstanbul’un ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi de vakıflarla ilişkisini kesmeye hazırlanıyor. Vakıflarla yapılan tüm protokolleri incelemeye aldıklarını belirten Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, TÜRGEV’de olan kız öğrenci yurdunun geri alınması için “Kullanılan elektriğe kadar araştırılıp gereği yapılacak” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 357 milyon liralık kaynak aktarıldığını söylediği ve aralarında Ensar, TÜRGEV ve TÜGVA’nın da bulunduğu vakıflar ile yapılan protokolün feshedildiğini duyurmasının ardından bir hamle de CHP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden geldi.

Gazete Duvar’dan Müzeyyen Yüce’nin haberine göre, CHP’li Mustafa Akaydın döneminde Gülveren Mahallesi’nde yapılan ve 25 Mayıs 2013 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açılan 300 kişi kapasiteli kız öğrenci yurdu, Antalya’nın 2014 Yerel seçimlerinde AKP yönetimine geçmesiyle başkan Menderes Türel tarafından TÜRGEV’e devredildi. Yurdun, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri olan adı da Fatma Aliye Hanım Misafirhanesi olarak değiştirildi. Ayrıca Akaydın döneminde de Altındağ Mahallesi’nde bulunan belediye lojmanlarından dönüştürülerek yapılan 48 kişilik erkek yurdu da İlim Yayma Cemiyeti’ne verildi.

MALİ KAYNAKLAR DA ARAŞTIRILIYOR

Son seçimlerde Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’den CHP’ye geçmesiyle kentte vakıf ve cemaatlere tahsis edilen yurtların geri alınması gündeme geldi.

Belediye kaynaklarından alınan bilgiye göre, vakıflar tarafından işletilen yurtların geri alınması için çalışmalar başlatıldı. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte sonuçlar Başkan Muhittin Böcek’e rapor halinde sunulacak ve yurtların Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmesi için hazırlıklar yapılacak.

Aynı zamanda sözleşmesi biten ve bitmesi yaklaşan vakıflar ile de yeni protokolün imzalanmayacağı belirtildi. 5 yıl içerisinde Büyükşehir Belediyesi’nden vakıflara aktarılan mali kaynaklar da mercek altına alındı.

“KULLANILAN ELEKTRİĞE KADAR ARAŞTIRACAĞIZ”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Gazete Duvar’a belediye birimleri tarafından vakıflar ile ilişkilerin kesilmesi noktasında yürütülen çalışmayı doğruladı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından önceki dönemde vakıflar ile yapılan protokoller başta olmak üzere mali kaynakların da araştırıldığını ifade eden Böcek, “Araştırma sonucunda bunu bir tasarı halinde hazırlayacağız.

Gerekeni yapacağız. Önceki dönem vakıflara devredilen yurtların kullandığı elektrikten tutun da her türlü harcamayı araştırıyoruz. 11 Büyükşehir Belediye Başkanımız ile bugün toplantı yapacağız. Orada da bu konuları konuşacağız” dedi.

 


YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • ŞERAFETTİN COŞKUN
  1 yıl önce
  Bu konuyu defalarca dile getiren mailler atmıştım. Çok sevindim. Arkanızdayız.
 • Bilge kagan
  1 yıl önce
  Işte bunu bekliyorduk muhittin başkan.milletin malını tekrar millet kullanacak.destek bizden icraat senden
 • Önder Tuğral
  1 yıl önce
  Tek amaç din eğitiminin önüne geçmek. Sizin bir hesabınız varsa Allah'ın da var bekleyin.
 • Emin Yüksel
  1 yıl önce
  Ne beklenirdi chpkk dan tabiki hizmete takoz koyacak kankileri pkk ya kaynak lazım alçak adamlarn
 • Ismail Ekber
  1 yıl önce
  Vetendawin vergileriyle bu tarikatlarda Atatürk duwmancilugi tohumları sepilir...Turkiye Cumhuriyyete garwi olan gencler yetiwdirilir.... ((((