Reklam
Reklam

Antalya'nın 'En Güzel Balkonu' seçildi

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3'üncü En Güzel Bahçe, Balkon ve Hobi Bahçesi Yarışması'nın kazananları belli oldu.

Antalya'nın 'En Güzel Balkonu' seçildi

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3'üncü En Güzel Bahçe, Balkon ve Hobi Bahçesi Yarışması'nın kazananları belli oldu.

Antalya'nın 'En Güzel Balkonu' seçildi
13 Haziran 2018 - 17:04

Büyükşehir Belediyesi'nin Antalya'da yeşil dokuyu çoğaltmak, çevre bilincini ve sevgisini arttırmak, görsel kalitesi yüksek kentsel mekanlar oluşturmak, çevreyi güzelleştirmek, halkın çevre düzenlemesi ve kent peyzajına ilgisini teşvik ekmek amacıyla düzenlediği 'En Güzel Bahçe Balkon ve Hobi Bahçesi Yarışması'nın kazananları belli oldu. Antalya'nın en güzel bahçe ve balkonlarının seçildiği ödüllü yarışmaya 104 katılımcı başvurdu. En güzel balkon, konut bahçesi, apartman bahçesi, site bahçesi, iş yeri bahçesi ve hobi bahçesi olmak üzere toplam 6 kategoride düzenlenen yarışma için konusunda uzman jüri üyeleri, katılımcı evleri tek tek dolaşarak çiçek çeşitliliği, kullanılan saksı ve süs eşyaları, çevre düzeni, mizanpaj gibi kriterlere göre puanlama yaptı ve sonuçları belirledi.

ÖDÜL TÖRENİ 21 HAZİRAN'DA

En Güzel Bahçe Balkon ve Hobi Bahçesi Yarışması'nın ödül töreni 21 Haziran'da Büyükşehir Belediyesi'nde gerçekleştirilecek. Her bir kategoride birinciye 4 bin TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye ise 1000 TL ödülün verileceği yarışmada toplam da 42 bin lira ödül dağıtılacak.

İLK ÜÇE GİRENLER

Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı, Döşemealtı ve Aksu ilçelerini kapsayan En Güzel Bahçe, Balkon ve Hobi Bahçesi Yarışması'nda kazanan isimler şöyle:

Apartman Bahçesi; Yasemin Soyseçkin, Bünyamin Safa Yazgan, Yusuf Demir, Site Bahçesi; Osman Ciğerim (Özpınarlar Casa Diva Sitesi), Mehmet Tongal( Gloria Loft Evleri, Sedat Özalp (Legno Park Sitesi), Konut Bahçesi, Barış Ergül, Erkan Yallıoğlu, Asiye Çayır Uçkan, İş Yeri Bahçesi; Muzaffer Koçak

Hüseyin Küçükcoşkun, Gülşen Doğan, En Güzel Balkon; Ayten Çakmak, Mehtap Özkavak, Dilek Sönmez, Hobi Bahçesi; Yasemin Karadeniz, Ferhat Arzuman ve Hasan Çetinkaya.


 

En Güzel Bahçe ve Balkon Yarışması'nın jürisi şu isimlerden oluştu:


 

JÜRİ ÜYELERİ


 

Ufuk Sarımehmetoğlu (Antalya Büyükşehir Belediyesi)


 

Doç. Dr. Reyhan Erdoğan (A.Ü.Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü)


 

Yrd. Doç. Selma Kösa (A.Ü.Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü)


 

Semanur Musaoğlu (TMMOB Peyzaj Mimarları Odası)


 

Ömer Gündeşlioğlu (Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği)


 

Merve Tetik (ANTEPE İnşaat ve Ticaret A.Ş.)


 

Alim Uysal (AESOB Çiçekçiler Odası)


 

Adnan Özçelik (Antalya Kent Konseyi)


 

Dr. Sezen Gıran Taşcıoğlu (İl Kültür Turizm Müdürlüğü)