Reklam
Reklam
Reklam

Antalya'ya siyasi akını

MHP'nin, Manavgat’ta il ve ilçe başkanlarının katıldığı 3 günlük kampı sona erdi. MHP Lideri Bahçeli, kampın son gününde, basına kapalı oturumun ardından düzenlediği toplantıda açıklamalarda bulundu.

Antalya'ya siyasi akını

MHP'nin, Manavgat’ta il ve ilçe başkanlarının katıldığı 3 günlük kampı sona erdi. MHP Lideri Bahçeli, kampın son gününde, basına kapalı oturumun ardından düzenlediği toplantıda açıklamalarda bulundu.

Antalya'ya siyasi akını
12 Şubat 2018 - 10:42

Türkiye'nin güney sınırları boyunca mazisi bir asrı bulan kumpasın var olduğunu belirten Bahçeli, Fırat'ın doğusunda 700 kilometrelik alanda PKK- PYD kuşağı oluştuğunu söyledi. Afrin'in, terör örgütünün üç kantonundan biri olduğunu kaydeden Bahçeli, Suriye'nin kuzeyine yuvalanan hainlerin sökülüp, atılmadığı zaman vatanın tehlikede olduğunu vurguladı. 'Zeytin Dalı Harekatı'nın, milli duruşun sahaya yansımış hali olduğuna dikkat çeken Bahçeli, "Nereye kadar gidiyorsa oraya kadar sürdürülmelidir. Egemenlik haklarımızı savunuyoruz. İnsanlık düşmanı teröristlere karadan, havadan hayatı zehir ediyoruz. 'Zeytin Dalı Harekatı'nın 21'inci gününde, PKK/PYD'nin saklandığı Eşkan bölgesinde önemli hedefler imha edilmiştir. Jetlerimizin muazzam desteğiyle, kuzey-batı hattındaki Kırıkhan- Hassa- Deli Osman bölgesinin 56 kilometrelik bölümünde denetim sağlanmıştır. İlk defa derinlemesine ilerleme kaydedilmiştir" diye konuştu.

'TERÖRLE MÜCADELENİN BİR DOĞASI VAR'

Afrin'den peş peşe gelen şehit haberlerinin derin hüzne neden olduğunu belirten Bahçeli, harekat sırasında kırıma uğrayan helikopterin düştüğü anda yaşanan patlamanın akıllara pek çok ihtimali getirdiğini söyledi. Bahçeli, "Doçka saldırısından mı, yoksa teknik bir sorundan mı düştüğü, sanıyorum kısa zaman içinde netlik kazanacaktır. Terörle mücadelenin bir doğası vardır. Vatan savunmasının arzu etmesek de acı verici sonuçları doğmaktadır; ancak her şehit, Türk vatanının manevi semalarında ebedi ve manevi muhafızdır" dedi.

'ABD NAMLUYA MERMİ SÜRÜYOR'

MHP Lideri Bahçeli, ABD'nin teröristlerle suçüstü yakalandığını savunarak, Türkiye'ye yapılan saldırıları teşvik ve tahrik ettiğini, en azından namluya mermiyi sürdüğünü söyledi. Bahçeli, "Bu kin, bu nefret, bu husumet çok tehlikeli bir noktaya, sıcak çatışmaya doğru gitmektedir. Açık açık söylüyorum, Türk milletinin karşısında, PKK/PYD/YPG'nin yanında ABD yerini almıştır. Stratejik ortağımız, NATO'da yan yana durduğumuz ülke FETÖ başaramayınca, bu defa diğer terör örgütleriyle bir olmuş, düşman kampında buluşmuştur. Düşmana merhamet acizlik ve zaaftır. Bu, insaniyet göstermek değil, insanlık özelliğinin yok oluşunu ilan etmektir. Şayet ABD yanlıştan dönmez, tahrik, taciz ve terör tahkimatına devam ederse, durumunun tarifi düşmanca, duruşunun tanımı düşmanlık olarak anılacaktır" diye konuştu. MHP'nin Antalya kampı, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin konuşmasının ardından sona erdi.