Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AÜ öğrencileri tasarım ödüllerini topladı

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Mimarlık Fakültesi öğrencileri özgün projeleriyle katıldığı "Gülsüm Güral Seramik Tasarım Yarışmasında" ödülleri topladı. Ödül kazanan öğrenciler Rektör Özkan'ı ziyaret ettiler

AÜ öğrencileri tasarım ödüllerini topladı

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Mimarlık Fakültesi öğrencileri özgün projeleriyle katıldığı "Gülsüm Güral Seramik Tasarım Yarışmasında" ödülleri topladı. Ödül kazanan öğrenciler Rektör Özkan'ı ziyaret ettiler

AÜ öğrencileri tasarım ödüllerini topladı
12 Ekim 2021 - 15:06 - Güncelleme: 12 Ekim 2021 - 15:06

AÜ Mimarlık Fakültesi öğrencileri özgün projeleriyle katıldığı 'Gülsüm Güral Seramik Tasarım Yarışması'nda birincilik, ikincilik ve üçüncülük dahil olmak üzere ödülleri topladı. Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, dereceye giren öğrencilerle bir araya geldi. Rektör Özkan'a Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Cengiz Toker, Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zuhal Kaynakçı Elinç de eşlik etti. Ziyarette dereceye giren öğrenciler Helin Balaban, Beyza Demir, Ecir Ülgen Karagöl ile eserleri sergilenmeye layık görülen öğrenciler Zeynep Atak, İbrahim Simsar, Ekin Elinç, Aleyna Çakal, Zeynep Doksöz, Raziye Dilara Türk, Beyza Sarıkcıoğlu yer aldı.

ÖDÜLLER NİTELİKLİ EĞİTİMİN GÖSTERGESİ

Öğrencilerin bu tür yarışmalara katılmalarının önemli olduğunu, ulusal ve uluslararası yarışmalarda katılımı artırmak için öğrencileri teşvik etmek gerektiğini söyleyen Rektör Özkan, öğrencilerin yarışmada yer alan eserlerinin üniversiteye kazandırılarak farklı yerlerde sergilenmesinin de öğrencileri teşvik amacından güzel olacağını söyledi. Rektör Özkan, "Öğrencilerimizin aldıkları eğitimlerin ürüne dönüşmesini görmek hem bizler hem de kendileri için oldukça gurur verici. Çünkü bu süreçte hem öğreniyorlar, hem de öğrendiklerinin kendilerine katkılarını görüyorlar. Elde ettikleri dereceler aynı zamanda aldıkları eğitimin niteliğinin de göstergesi. Bu bakımdan AÜ olarak sektöre donanımlı, kendini yetiştirmiş, başarılı öğrenciler yetiştirmenin de mutluluğunu yaşıyoruz. Hem emeği geçen hocalarımızı hem de öğrencilerimizi tebrik ediyorum" diye konuştu. Rektör Özkan, yarışmalarda yer almanın üniversite sanayi iş birliğini güçlendirmesi bakımından da önemini vurguladı.

127 TASARIM YARIŞTI

NG Kütahya Seramik tarafından Mimarlık Günü etkinlikleri kapsamında bu yıl ilki düzenlenen 'Gülsüm Güral Seramik Tasarım Yarışması Ödülleri'ne katılan 127 tasarımdan 25'i ön elemeyi geçti. Seçici kurul üyeleri tarafından özgünlük, yaratıcılık, renk ve yüzeyin kullanımı, tasarımın mekân ile uyumu, tasarımın ticarileşme potansiyeli kriterleri çerçevesinde yapılan değerlendirmelerde, hikâyeleriyle ilham veren 13 tasarım, ödül töreninde sergilenmeye değer gördü.

Kemer ilçesinde bir otelde düzenlenen ödül töreninde AÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı ve Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zuhal Kaynakçı Elinç de öğrencileri yalnız bırakmadı. Tasarımlarıyla ilk 3'te yer alan AÜ öğrencilerine ödülleri NG Kurucu Başkanı Nafi Güral ve eşi Gülsüm Güral tarafından takdim edildi. Yarışmada dereceye giren tasarımların dev seramik baskıları da törende sergilendi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum