Reklam

AÜ, Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı'nda

YÜKSEK Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından düzenlenen 'Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı'nda dijital ortamda uluslararası öğrenci adaylarına tanıtım yapılan Akdeniz Üniversitesi (AÜ) standı yoğun ilgi gördü

AÜ, Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı'nda

YÜKSEK Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından düzenlenen 'Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı'nda dijital ortamda uluslararası öğrenci adaylarına tanıtım yapılan Akdeniz Üniversitesi (AÜ) standı yoğun ilgi gördü

AÜ, Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı'nda
03 Ağustos 2021 - 10:10 - Güncelleme: 03 Ağustos 2021 - 10:11


Akdeniz Üniversitesi, YÖK tarafından bu yıl 2'ncisi düzenlenen, 'Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı'na katıldı. Dijital ortamda uluslararası öğrenci adaylarına tanıtım yapılan AÜ standı yoğun ilgi gördü. YÖK tarafından Covid-19 pandemisi sürecinde kısıtlanan öğrenci hareketliliğinin olumsuz etkilerini azaltmak ve Türk üniversitelerini yurtdışında dijital ortamda tanıtmak amacıyla ilki geçen yıl düzenlenen fuarın ikincisi 27-29 Temmuz 2021 tarihleri arasında gerçekleşti. Sanal fuarda üniversiteler tarafından, yaklaşık 180 ülkenin yükseköğretim çağındaki potansiyel öğrencilerine, görsel ve işitsel materyal ve canlı bağlantı ve anlık ileti yoluyla tanıtım yapıldı.

ÜÇ DİLDE ADAY ÖĞRENCİLER İLE GÖRÜŞÜLDÜ

YÖK çatısı altında, Türk üniversitelerinin katılımıyla gerçekleşen Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı'nda AÜ'ni Fuar Koordinatörü Prof. Dr. Sibel Mehter Aykın koordinasyonunda Sanal Fuar Yöneticisi Öğrenci İşleri Daire Başkanı Öğr. Gör. Altuğ Erkan, Uluslararası İlişkiler Ofisi'nden Study in Turkey Fuar Temsilcileri Dr. Öğr. Üyesi Rabia Vezne, Öğr. Gör. Ayça Altay, Öğr. Gör. Emel Kahraman, Öğr. Gör. Bahar Şahin, Öğrt. Nuran Caner, Öğr. Gör. Alina Aksoy ve Bilg. İşl. Serhan Karaloğlu temsil etti.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ

AÜ Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı temsilcileri, fuar süresince 3 gün boyunca Türkiye saatiyle 08.00 - 20.00 saatleri arasında üniversitenin uluslararası tanıtımını gerçekleştirerek, çevrim içi görüşmeler ile bölüm- programları, uluslararası öğrenci kabul koşulları, değişim programları gibi birçok konuda uluslararası öğrenci adaylarının sorularını anlık ileti yoluyla cevaplandırdı. Fuarda Akdeniz Üniversitesi standı uluslararası öğrencilerden büyük ilgi gördü.

ULUSLARARASILAŞMA KAPASİTEMİZİ ARTTIRACAK

AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, YÖK'ün 'Hedef Odaklı Uluslararasılaşma' kapsamında düzenlediği ve Türk yükseköğretim sistemini potansiyel uluslararası öğrencilere tanıtma imkanı sağlayan 'Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı'nın AÜ'nün uluslararası tanıtımı ve uluslararası öğrenci adaylarına anında iletişim yoluyla bilgilendirme imkanı sağlaması açısından oldukça önemli bir etkinlik olduğunu söyledi. Rektör Özkan, "AÜ olarak dijital ortamdaki üniversitemiz standında tanıtım materyalleri, tanıtım videoları ve fuar süresince 3 dilde aday öğrenciler ile çevrimiçi görüşmeler gerçekleştiren fuar temsilcilerimiz ile katıldığımız Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı, üniversitemizin uluslararasılaşma kapasitesinin arttırılmasına ve uluslararası öğrenci sayısının daha da artmasına önemli katkılar sağlayacaktır" dedi.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • a.kara
    1 yıl önce
    süslü püslü göze hoş gelen görüntüler....