Reklam
Reklam

Başkan Böcek'ten Basın Bayramı mesajı

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı

Başkan Böcek'ten Basın Bayramı mesajı

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı

Başkan Böcek'ten Basın Bayramı mesajı
23 Temmuz 2021 - 15:31 - Güncelleme: 23 Temmuz 2021 - 15:32


"Değerli basın mensubu dostlarım" diyen Başkan Böcek'in mesajı şöyle:
"Basın üzerindeki sansürün kaldırılışının 113. yıl dönümünde 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nızı kutluyorum. Tüm basın emekçilerimiz bilmelidir ki toplumsal değerlere saygılı, mesleki etik ve ahlak kuralları çerçevesinde, sorumluluk bilinci içinde, doğru ve tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren bir basın çağdaş demokratik hayatımızın vazgeçilmez ve en önemli unsurlarından biridir.

Basında sansürün kaldırıldığı gün olan 24 Temmuz 1908, Türk basın tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olmuştur. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir" sözünde vurguladığı gibi basın toplumu aydınlatan, topluma yön veren önemli bir güçtür.
Basın emekçileri ile sıkça mesai geçiren 27 yıllık siyasetçi olarak yaşadığımız tüm zorlukların farkındayım. Bu nedenle her şart ve koşulda halkın haber alma hakkına hizmet eden, şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasına ve gelişmesine hizmet eden siz değerli basın emekçilerinin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı bir kez daha içtenlikle kutluyorum. 

24 Temmuz'un 113'üncü yıl dönümünde hayatını kaybeden basın emekçilerine rahmet diliyor, tüm basın emekçisi kardeşlerime sağlık ve başarılar diliyorum."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum