Reklam

Belediye başkanından 'hıyarlı' siyaset !

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, Pazaryerinin yeniden yapılmasına karşı çıkan Korkuteli İYİ Parti İlçe Başkanı Cemal Tıknaz’a zarf içinde hıyar gönderdi

Belediye başkanından 'hıyarlı' siyaset !

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, Pazaryerinin yeniden yapılmasına karşı çıkan Korkuteli İYİ Parti İlçe Başkanı Cemal Tıknaz’a zarf içinde hıyar gönderdi

Belediye başkanından 'hıyarlı' siyaset !
24 Temmuz 2020 - 12:53 - Güncelleme: 24 Temmuz 2020 - 13:02
Reklam

Hasan Subaşı’ndan kınama
Partisinin ilçe başkanına İşlek’in bu davranışını kınayan İYİ Parti milletvekili Hasan Subaşı “Korkuteli belediye başkanı Ömer işlek’in davranışı kendisine yakışmamıştır. Belediye başkanları halkın ve her kesimin belediye başkanıdır. Korkuteli İYİ Parti ilçe başkanımız Cemal Tınkaz'a yapılan bu davranış seçmenin tümünü incitici mahiyettedir.” dedi


 
İşlek özür dilemelidir
Subaşı açıklamasına şöyle devam etti.
“Ömer işlek'in babası benim belediye başkanlığım dönemimde değerli bir personelimizdi. Umut ederim ki oğlu genç belediye başkanı da daha kucaklayıcı daha dikkatli olsun. Aylardır işsiz ve aşsız kalan Korkuteli esnafının işyerlerinin yıkılarak yıllarca geleceklerinin ne olacağının kuşkulu olması esnafta panik yaratmıştır. Belediye Başkanı yapmak istediği yatırımları halkıyla ilgilileriyle, esnafla tartışarak ortak noktalar aramak durumundadır. Bu konuda üzüldüğümüzü partimizin rencide olduğunu hatta hakaret sayılabileceğini ifade etmek zorundayım. Belediyeci büyükleri olarak bizlerin uyarılarını dikkate almasını hatalı olduğunu açıklamasını ve özür dileme cesaretini göstermesini dilerim”
 
Gönderilen İşlek’in karakteridir
Ömer İşlek’in bu davranışına sert tepki gösteren İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran “İşlek, bize gönderdiği salatalık ile aslında karakterini göndermiştir, dedi. Başaran şöyle devam etti.
“ Beleidye Başkanı Ömer İşlek siyaseti zenginleşme aracı olarak görmektedir. Halka rağmen siyaset, halka karşı siyaset yapmaktadır. Siyasi terbiyeden maalesef nasiplenememiştir. Onun bize gönderdiği salatalık aslında onun karakteridir, halkın nezdinde sıfıra düşmüş itibarıdır. İYİ Parti olarak Türk siyasetinde örneğine rastlanmayan bu siyasi ahlaksızlığı kınıyor, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin gereğini yapmasını diliyoruz.”


 
Hıyarın hikâyesi
Korkuteli Belediye Başkanı MHP’li Ömer İşlek, ilçe merkezinde bulunan pazaryerini kaldırarak, başka tarafa taşımak ve yerine bir iş merkezi yapmak için bir proje hazırladı. Hazırlanan projeye İYİ Parti ve CHP’nin ilçe örgütleri, pazaryeri esnafının mağdur olacağı gerekçesiyle karşı çıktılar.
Hazırlanan proje Büyükşehir Belediye Meclisinde CHP ve İYİ Partinin oylarıyla reddedildi.
Projesinin reddedilmesine sinirlenen İşlek, müsebbip olarak gördüğü İYİ Parti İlçe Başkanına zarf içinde hıyar gönderdi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum