Reklam
Reklam

"Buradan size ekmek çıkmaz"

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, Muratpaşa Belediyesi’nin talebinin Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından reddedilmesini anlamakta zorlandığını belirtti.

"Buradan size ekmek çıkmaz"

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, Muratpaşa Belediyesi’nin talebinin Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından reddedilmesini anlamakta zorlandığını belirtti.

13 Ocak 2020 - 12:06 - Güncelleme: 13 Ocak 2020 - 12:21

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul da bu konu ile ilgili açıklama yaptı. Muratpaşa Belediyesi’nin talebinin Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından reddedilmesini anlamakta zorlandığını belirten Kumbul, “Belediye meclisimizde yaşanan bu durum, bazı çevreler tarafından “Millet İttifakı'nın çatırdaması” olarak yorumlanmaktadır. Unutulmamalıdır ki millet ittifakı, bir anda masa başında kurulmamıştır. Ülkemizin içinde bulunduğu koşulların önümüze koyduğu demokrasi mücadelesinin bir sonucu olarak bizzat yaşamın içinde ve sokakta, halkımızın beklentilerine cevap vererek oluşturulmuş bir güç birliğidir. Bu güç birliğinin sonucu olarak 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde büyük bir başarı elde etmiştir. Bu başarı, ilk genel seçimlerde partimizi iktidara taşıyacaktır. Yine bilinmektedir ki, Millet ittifakı, Cumhur İttifakı gibi çıkar ortaklığı üzerine kurulmamış, ülkemizin geleceğini karartmaya çalışan hükümet ve yandaşlarına karşı, aydınlık bir gelecek için var edilmiştir” dedi.

FARKLI DÜŞÜNEBİLİRİZ

Her koşulda ortak düşünmek zorunda olmadıklarını belirten Kumbul, “Yaşadığımız olayda da ittifak ortağımız ile farklı düşünüyoruz. Ancak şu da unutulmamalıdır ki farklı düşündüğümüz noktalarımız ayrım nedeni değil, bizi geliştiren unsurlardır. Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin kurucu olan Cumhuriyet Halk Partisi, “bin çiçek açsın, bin fikir yarışsın” anlayışı ile hareket etmektedir. Farklı düşündüğümüz noktalara bakarak ellerini ovuşturan ve “Millet İttifakı çatırdıyor” diyenlere tek cevabımız, ‘buradan size ekmek çıkmaz’ olacaktır” sözlerine yer verdi.

HABER ANTALYA haberantalya.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum