Reklam
Reklam

Eğitimli tarım ileriye götürür

ANTALYA Ticaret Borsası (ATB) ile Antalya Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen pandemide tarım eğitimi programı hız kesmeden devam ediyor

Eğitimli tarım ileriye götürür

ANTALYA Ticaret Borsası (ATB) ile Antalya Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen pandemide tarım eğitimi programı hız kesmeden devam ediyor

Eğitimli tarım ileriye götürür
21 Haziran 2021 - 13:36 - Güncelleme: 21 Haziran 2021 - 14:1322 Mayıs'ta başlayan 'Profesöründen Öğrenelim' başlığıyla düzenlenen eğitim programı, temmuz ayında da devam edecek. Üniversitelerin profesör kadrosunda çalışan akademisyenler tarafından verilen eğitimlerde bir ayda 15 bin kişiye ulaşıldı. Sert çekirdeklilerde budama tekniklerinden seralarda çevre kontrolüne, sera planlamasında iklim ve çevre etkilerinden moringa yetiştiriciliğine, 'tüketici olarak neleri nereden alalım, nasıl seçelim, nasıl muhafaza edelim' gibi çok sayıda başlıkta verilen eğitimlerin tamamı Çukurova Üniversitesi, Harran Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi gibi birçok üniversiteden profesörlerin anlatımıyla izleyici ile buluşuyor.

'EĞİTİMLİ TARIM BİZİ İLERİ GÖTÜRÜR'

ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle düzenledikleri tarım eğitimlerinin büyük ilgi gördüğünü söyledi. Eğitimlerde akademisyenlerin bilgi birikimini tarımla uğraşan ya da tarımla ilgilenenlerle paylaşıldığına belirten Çandır, "Diğer eğitim programlarımızda olduğu gibi 'Profesöründen Öğrenelim' eğitim programı da yoğun ilgi gördü. Akademik bilgilerin sahayla buluştuğu eğitimlerimizin tarımımızın gelişimine katkı sağlayacağına inanıyorum. Eğitimli tarımı, bizi ileri götürür. Başta Tarım ve Orman İl Müdürümüz Gökhan Karaca olmak üzere eğitimlerin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

EĞİTİMLER PROFESÖRDEN

Antalya Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca, tarımsal üretimin kalitesini artırmak hedefiyle düzenledikleri tarımsal eğitimlerin aralıksız devam ettiğini belirtti. 'Profesöründen Öğrenelim' programı kapsamında üniversitelerden profesörlerin bilgi birikimlerini tarım sektörünün yanı sıra tüketicilerle de buluşturduklarını kaydeden Karaca, "Bu eğitimler kaçmaz" dedi. Karaca, Antalya Ticaret Borsası işbirliğiyle düzenledikleri tarımsal eğitimlerin devam edeceğini vurgularken, "Pandemi azalsa da uzaktan eğitimlere ilgi devam ediyor. Emek veren herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum