Reklam
Reklam
Reklam

Finike'de Huzur Toplantısı

ANTALYA'nın Finike İlçesi'nde Emniyet Müdürü Cemil Doğan'ın da katılımıyla huzur toplantısı yapıldı.

Finike'de Huzur Toplantısı

ANTALYA'nın Finike İlçesi'nde Emniyet Müdürü Cemil Doğan'ın da katılımıyla huzur toplantısı yapıldı.

Finike'de Huzur Toplantısı
11 Şubat 2017 - 12:14

 

Finike Emniyet Müdürlüğü tarafından Toplum Destekli Polislik projeleri kapsamında huzur toplantısı yapıldı. Emniyet Müdürlüğü'ndeki toplantıya Emniyet Müdürü Cemil Doğan ve personel, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve esnaf katıldı.
Emniyet Müdürü Cemil Doğan, bir topluma hizmetin, toplumun asayişini temin etmek, kişinin kendini güvende hissetmesini sağlamak olduğunu söyledi. Huzur ve güvenliği sağlama, suç ve suçluyu tespit etme noktasında toplum desteği almanın şart olduğunu vurgulayan Doğan, Emniyet Genel Müdürlüğü içerisinde Toplum Destekli Polis projelerinin sürekli gelişen ve genişleyen birim olarak devam ettiğini aktardı. Doğan, "Önceden daha küçük büro halindeydi. Şimdi şubeleşti ve Asayiş Daire Başkanlığı içinde önemli bir yer tutmaya başladı. Büyüme trendi devam ederse muhtemelen yakın zamanda Emniyet Genel Müdürlüğü'nde bir Daire Başkanlığı şeklinde şekillenecektir" dedi.
İhbarların önemli olduğunu kaydeden Doğan, 155 arandığı zaman en ufak bir şüphenin bile değerlendirildiğini belirterek, "Sonucunda bir şey çıkmasa bile, sizin şüpheli gördüğünüz nokta, normal hayatın akışında olan bir şey olarak ortaya çıkabiliyor ama en azından biz emin oluyoruz. Hem kolluk olarak biz, hem de vatandaşı güvende hissediyoruz. O nedenle 155 ve 112'ye gelen her ihbar değerli. Sokakta ekip görüldüğünde söylenen her bilgi de mutlaka değerlendiriliyor. Bir olay olduğunda bazen tanık bulmakta çok zorlanıyoruz. Bu nedenle işyerlerine, yolu da görecek şekilde güvenlik kamerası takılması da bize çok yardımcı oluyor" diye konuştu.
Antalya'nın turizmin göz bebeği olduğunu belirten Doğan, bu bölgede olabilecek herhangi bir hadisenin turizmi olumsuz etkileyeceğine işaret etti. Doğan, şöyle dedi:
"Türkiye'yi güvensiz, Antalya'yı güvensiz bir yermiş algısı yaratılması ihtimaline karşı da çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Hem polisiye tedbirler anlamında hem bilgilendirmeler anlamında. Bölücü terör örgütleri açısından herhangi bir şüphe olması halinde bilgilerinizi paylaşmanız çalışmalarımıza çok faydalı olacaktır. Son dönemde hepimizin canını acıtan terör eylemlerinin acı sonuçlar doğurmadan önlenmesi için halkımızın güvenlik gücü içgüdüsüyle hareket ederek çevresinde şüpheli gördüğü paket, araç ve şahıslar konusunda güvenlik birimlerini harekete geçirmeleri önemlidir."
Toplantıda, Toplum Destekli Polislik Birimi'nden Erkan Suğan da Toplum Destekli Polislik projeleri hakkında sunum yaptı.