Reklam
Reklam

Polise Şiir Terapisi

GENÇLİK ve Spor Konfederasyonu Ege Bölge Başkanlığı, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü personeli için iç huzuru sağlayıp motivasyonu arttırmak amac..

Polise Şiir Terapisi

GENÇLİK ve Spor Konfederasyonu Ege Bölge Başkanlığı, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü personeli için iç huzuru sağlayıp motivasyonu arttırmak amac..

Polise Şiir Terapisi
26 Nisan 2015 - 13:48

GENÇLİK ve Spor Konfederasyonu Ege Bölge Başkanlığı, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü personeli için iç huzuru sağlayıp motivasyonu arttırmak amacıyla "şiirli terapi" programı düzenledi.
Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki şiir terapi programına İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya da katıldı. Emniyet teşkilatının yoğun ilgi gösterdiği etkinliği şair-yazar ve şiir terapisti Burak Ballı gerçekleştirdi. Etkinliğe Gençlik ve Spor Konfederasyonu Ege Bölge Genel Sekreteri Ayşin Gencer, Ege Bölge Başkan Yardımcısı Gürkan Erdoğan, İzmir İl Başkanı Fatih Odabaşılar ve Konfederasyon yöneticileri de katıldı. Gençlik ve Spor Konfederasyonu Ege Bölge Başkanı ve Ege Gençlik Federasyonu Genel Başkanı Behlül Murat Maral yaptığı konuşmasında Türkiye'de ilk kez Gençlik ve Spor Konfederasyonu'nun gerçekleştirdiği bu organizasyonda şiir terapisiyle iç huzuru sağlayıp motivasyonu arttırmayı ve ruh sağlığını olumlu etkilemeyi amaçladıklarını belirtti. Maral, şiir terapisinin bireyin kendini ve diğerlerini algılamasında netlik kazanması; yaratıcılık, özgüven ve kendini ifade becerisinin artması; yoğun duyguları kağıda dökerek gerilimini azaltması, yeni fikir, içgörü ve bilgilerin sentezi yaparak yeni anlamlar oluşturması, davranış ve tutumlarının değişmesini sağlayacak başa çıkma becerilerinin gelişimi yönünde katkı sağladığını ifade etti.
Behlül Murat Maral, programın sonunda İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'ya çalışmaları nedeniyle hizmet ve onur ödülü verdi .
İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF