Reklam
Reklam
Reklam

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası

Yeni kurulan kabinede iki Antalyalı bakanın bulunması sadece Antalya için değil, aynı zamanda Antalyaspor için de büyük bir şans olacaktır. Özellikle yıllardır konuşulan Antalya’ya gelen her turistten Antalyaspor’a kaynak yaratma fikirleri bu dönem hayata geçebilir.

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası

Yeni kurulan kabinede iki Antalyalı bakanın bulunması sadece Antalya için değil, aynı zamanda Antalyaspor için de büyük bir şans olacaktır. Özellikle yıllardır konuşulan Antalya’ya gelen her turistten Antalyaspor’a kaynak yaratma fikirleri bu dönem hayata geçebilir.

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası
11 Temmuz 2018 - 10:28

Antalyaspor için de büyük şans

Türkiye 24 Haziran’ın ardından yeni bir döneme girdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni kabineyi açıklaması ile de Antalya’da farklı bir heyecan ve sevinç yaşandı. Alanya doğumlu olması itibariyle Alanyasporlu olduğu kadar, iyi de bir Antalyaspor taraftarı olan Mevlüt Çavuşoğlu’nun Dışişleri Bakanı olarak yeni kabinede görevine devam etmesi sadece Antalya adına değil, gerek Alanyaspor gerekse Antalyaspor adına da çok önemli. Yeni kabinede Kültür ve Turizm Bakanı olan turizmci Mehmet Ersoy’un da aslen Aksekili olması da turizmin başkenti Antalya için çok ama çok önem arz ediyor.

KABİNEDE İKİ ANTALYALI

Yeni kabinede iki Antalyalının olması gerek Antalya için gerekse Antalyaspor için çok önemli olacak. Çünkü zaten Mevlüt Çavuşoğlu’nun ne kadar iyi bir Antalyasporlu olduğunu iyi biliyoruz. Aslen Aksekili olan ve Antalya’da yatırımları da bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un da Antalya’nın en büyük markası olan Antalyaspor’a uzak duracağını sanmıyorum.

BU ŞANS DEĞERLENDİRİLMELİ

Yıllardır Antalya’da en çok tartışılan ve konuşulan konu şudur; Antalya turizmin başkenti. Antalya’ya yılda 10 milyonun üzerinde turist geliyor. Neden Antalya’ya gelen bu turistten Antalyaspor’a kaynak yaratılmasın. Yada daha net olarak Antalya’ya gelen her turistten 1 dolar para alınsa, Antalyaspor’a ciddi kaynak yaratılmış olur. Bu yıllardır konuşulan bir fikir. Ancak yıllardır da fikir olmaktan öteye geçemiyor. İşte artık kültür ve turizm bakanlığında bir Antalyalı bakan bulunuyor. Antalyaspor’un da maddi anlamda zor günler geçirdiğini düşünürsek, sanki tam zamanı gibi geliyor bana.

DOĞRU BİR PROJEYLE NEDEN OLMASIN

Antalyaspor yönetiminin bu şansı çok iyi değerlendirmesi gerekiyor. Bu anlamda gerek Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan, gerekse Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’dan doğru bir proje ile destek istenebilir. Ben her ikisinin de doğru bir projeye hayır diyeceklerini zannetmiyorum. Çünkü Antalya bu ülkenin en önemli yüzü. Antalyaspor da, bu kentin en önemli markası. Antalya gibi bir kentin, artık maddi sorunlar ile değil, Avrupa’da mücadele eden büyük bir kulüp şeklinde anılması gerekiyor.

Haydi kombineye…

Antalyasporlu taraftarlar tarafından merakla beklenen kombine bilet fiyatları nihayet açıklandı. Kombine biletler 150 TL ile 1750 TL arasında değişiyor. En çok dikkat çeken detay ise her blok için ayrı fiyat belirlenmesi

Antalyasporlu taraftarların bu sezon merakla beklediği kombine bilet fiyatları açıklandı. Kulüp tarafından yapılan yazılı açıklamada bilet fiyatları şu şekilde açıklandı: "Kuzey Üst Tribün 200 TL, Kuzey Alt Tribün 150 TL, Güney Üst Tribün 200 TL, Güney alt tribün 150 TL, Doğu üst tribün (A-G blok) 225 TL, Doğu üst tribün (B-F blok) 250 TL, Doğu üst tribün (C-E blok) 275 TL, Doğu üst tribün (D blok) 300 TL, Doğu alt tribün (A-G blok) 325 TL, Doğu alt tribün (B-F blok) 350 TL, Doğu alt tribün (C-E blok) 375 TL, Doğu alt tribün (D blok) 400 TL, Batı üst tribün (A-F Blok) 325 TL, Batı üst tribün (B-E blok) 350 TL, Batı üst tribün (C-D blok) 400 TL, Batı alt tribün (A-G blok) 550 TL, Batı alt tribün (B-F blok) 600 TL, Batı alt tribün (C-E blok) 650 TL, Batı alt tribün (D blok) 700 TL, Vip tribün Bin 750 TL."

16 TEMMUZ’DA SATIŞTA

Biletlerin 16 Temmuz Pazartesi günü saat 10.00’da satışa çıkacağı belirtilen açıklamada, “2017-2018 sezonunda kombine sahibi olan taraftarlarımız, 16 Temmuz 2018 Pazartesi günü ile 31 Temmuz 2018 Salı gününe kadar aynı koltuklarını satın alabilecekler. 2017-2018 sezonunda kombinesi olmayan taraftarlarımız ise; satılmayan koltuklardan 01 Ağustos 2018 Çarşamba günü itibariyle satın alabileceklerdir. İlk defa kombine sahibi olacak taraftarlarımız Antalya Stadyumu’nda bulunan Passolig gişesinden saat 09.00 ila 18.00 saatleri arasında ya da www.passo.com.tr linkli internet adresinden alabileceklerdir. 01 Ağustos 2018 tarihi itibariyle biletlerimiz tüm kategorilerde zamlı olarak satışı sunulacaktır” denildi.

HER BLOK FARKLI TARİFE

Kombine bilet fiyatlarından en çok dikkatimi çeken detay ise her blokta ayrı fiyatlandırma yapılması oldu. Açıkçası bunu doğru bir strateji olarak düşünebiliriz. Yani stadyumda her keseye uygun kombine bilet olduğunu görebiliyoruz. Fiyatlandırmaya gelince ise; bu konuda benim tavrım netti. Ben kombine biletlerin bu sezon her zamankinden çok daha ucuz olması gerektiğini düşünenlerdendim. Sebebi de, bu sezon Antalyaspor’u zor bir süreç bekliyor olacak. Kırmızı beyazlı takımın bu sezon, her zamankinden çok daha fazla taraftar desteğine ihtiyacı olacaktır. Kombine biletleri yüksek tutup satamamaktansa, ucuz tutup, stadyumu doldurup, taraftar desteği ile maç kazanmak çok daha önemliydi. Biletler pahalı mı değil. Ancak daha da ucuz olabilirdi. Ancak her bloğa farklı fiyat politikası da gayet mantıklı ve akıllıca görünüyor.

Deplasman tribünü değişti mi?

Antalyaspor Kulübü tarafından paylaşılan kombine bilet fiyat görselinde deplasman tribününün eski haline geldiği görülüyordu. Bu detay benim de dikkatimi çekmişti. Gün içinde de ‘Deplasman tribününde değişiklik mi var?’ şeklinde telefonlar, mailler ve sosyal medyadan sorular geldi. Ben de telefona sarıldım ve işin aslını öğrendim. Görsel yanlış hazırlanmış, hata anlaşılınca da yeni bir görsel hazırlatılıp yeniden paylaşılmış. Ancak düzeltilen görselde de deplasman tribünü doğru gibi gelmedi bana. Sonuç itibariyle deplasman tribününde herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Çünkü yapılan bu hata kombine satışlarını da ciddi anlamda etkileyebilirdi. En azından hata fark edilip, düzeltilmesi de önemli...

Ali Şafak Öztürk’ün başkanlığı döneminde Antalyaspor’un Alt Yapı Koordinatörlüğü görevini yapan, özellikle aldığı aylık 25 bin Euro maaş nedeniyle sıkça gündeme gelen ve eleştiri oklarının sahibi olan İspanyol David Badia, Fenerbahçe alt yapısının başına getirildi. Antalyaspor’da da Ali Koç’un referanslığı ile görev aldığını bildiğimiz David Badia’yı en çok eleştiren gazetecilerin başında geliyordum. Antalyaspor’da başarılı olamadı umarım Fenerbahçe’de başarılı olur. Yolu açık olsun…

Antalyaspor kuvvet çalıştı

Yeni sezon öncesindeki birinci etap kamp çalışmalarını Erzurum'da sürdüren Antalyaspor, güne kuvvet antrenmanıyla başladı.  Erzurum kampında 8. günü geride bırakan Antalyaspor, sabah antrenmanını fitness salonunda gerçekleştirdi.  Teknik Direktör Bülent Korkmaz, fitness salonunda verimli çalışma yapabilmek amacıyla takımı 2 gruba ayırdı. İlk grup, kırmızı-beyazlı takımın konakladığı bahçede ısınma hareketlerini yaptıktan sonra fitness salonuna geçti. Futbolcular, burada kendileri için yazılı programa göre aletli çalışmalar yaptı.

Fitness salonundaki çalışmayı tamamlayan grup, sahaya götürüldü ve 20 dakika koşarak sabah antrenmanını tamamladı. İkinci grup da aynı şekilde ısınma hareketleri otelin bahçesinde yaptı fitness salonundaki çalışma bitirdikten sonra sahaya giderek 20 dakikalık koşu gerçekleştirdi.