Reklam
Reklam
Reklam

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası

Antalyaspor’da geride kalan 10 aylık sürede yaşanan olaylar ile roman yazılabilir. Bir kulübün 30 yılda başına gelebilecek her şey Antalyaspor’un 2 yılda başına geldi. İşte geçmişte yaşananların kısa bir özeti…

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası

Antalyaspor’da geride kalan 10 aylık sürede yaşanan olaylar ile roman yazılabilir. Bir kulübün 30 yılda başına gelebilecek her şey Antalyaspor’un 2 yılda başına geldi. İşte geçmişte yaşananların kısa bir özeti…

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası
29 Ağustos 2018 - 09:59

Tarihler 15 Kasım 2017’yi gösterdiğinde mail kutusuna Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk’ün basın toplantısı düzenleyeceği bilgisi düştü. Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısına yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda Öztürk ailesinin avukatı olan Bora Terzioğlu ile birlikte çıkan Ali Şafak Öztürk, “Maalesef 2016/2017 sezonu geride kaldı ve şu anda bulunduğumuz konumda hiç bir gelir kaynağı yaratılmadı. Bu güne kadar verilen sözler bize karşı tutulmadı” diyerek sitem etti. Öztürk, bahsettiği nedenlerden dolayı Antalyaspor'un kendisiyle başarılı olmasının istenmediği düşüncesinin akla geldiğini belirtti. Kulüpten herhangi bir çıkarı, siyasi hedefi olmadığını ve Antalyaspor'u kişisel basamak olarak görmediğini vurguladı ve “Şu anda yorulmuş durumdayız” diyerek genel kurul kararı aldıklarını açıkladı. Herkesi şaşırtan bu kararın ardında, kulüp ile belediye arasındaki ‘moloz’ anlaşmazlığı olduğu öne sürüldü.

 

İKİNCİ BİR TOPLANTI DAHA YAPILDI

Ali Şafak Öztürk 17 Kasım 2017’de ikinci bir basın toplantısı daha düzenledi. Tekrar basının karşısına çıkan Başkan Öztürk, bu kez “Antalya şehrinin ve Antalyaspor'un bağırsaklarını temizlemesi lazım. Burada kendi çıkarları için şehre ve spor kulübüne zarar veren, ihanet eden insanlar var. Bu kulübü yönetmek isteyenler, yönetiminde olmaya çalışanlar, buradan çeşitli finansal kazanç bekleyen, ün bekleyenler var. Bunlar normaldir ama bu kadar organize şekilde olması, bazı şeylerin üstü kapalı olması ve konuşulmaması bizi çok rahatsız ediyor" açıklamasında bulundu.

 

GENEL KURUL YAPILAMADI

7 Aralık 2017 tarihinde Antalyaspor Kulübü genel kurula gitti. Antalyaspor'un Olağanüstü Genel Kurulu'nda yönetim kurulunun istifa etmemesi üzerine iptal edildi. Antalyaspor Kulübü Derneği, Antalyaspor Vakfı ile İcra Kurulu, mevcut yönetimin istifa etmediğini, görevinin başında olduğunu bildirdi. Genel kurula gelen üyeler ise iptal haberini duyunca tepki gösterdi. Eski Başkan Gültekin Gencer ise Ali Şafak Öztürk ve yönetimini eleştirdi.

 

10 OCAK’TA YİNE GENEL KURULA GİDİLDİ

Antalyaspor 10 Ocak 2018’de yeniden seçime gitti. Başkan Ali Şafak Öztürk ve yönetim kurulu üyelerinin istifasının ardından yeniden genel kurul kararı alınan Antalyaspor’da eski başkanlardan Cihan Bulut, tek aday olarak kırmızı beyazlı kulübün başkanı seçildi. Kürsüye çıkıp konuşma yapan Öztürk, “"Biz aslında sene sonunda istifa edecektik. Artık bu risk bize fazla demiştik. Antalya'da insanlar elini taşın altına koymuyor. Antalyasporluyum, Antalyalıyım diyenler elini taşın altına koymak yerine menajerlik yapıyor” açıklamalarında bulundu.

 

BULUT DÖNEMİ BAŞLADI

Ali Şafak Öztürk’ün ardından başkanlık koltuğuna oturan Cihan Bulut, takımın başına teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nu getirdi. Takımın yıldızları Samuel Eto, Nasri ve Menez ile yolları ayıran Bulut yönetimi, Doukara ve Hakan Özmert’i transfer etti. 17 puan ile ligin ilk yarısını bitiren Antalyaspor, sezonu 38 puan ile 14. sırada tamamlayarak ligde kalmayı başardı. Ankara’da oynanan Gençlerbirliği maçı ile başlayan, bu sezon ise iç sahada oynanan Konyaspor maçı ile devam eden taraftarla yaşanan sıkıntılar Başkan Cihan Bulut’un genel kurul kararı alması ve aday olmayacağını açıklaması ile devam etti. Şimdi ise Antalyaspor bir genel kurula daha gidiyor. Yani camiada kartlar yeniden karılıyor. Hayırlısı olsun…

YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Antalyaspor’da ikinci Öztürk dönemi başlamak üzere. Açıkçası mali darbogazda olan ve büyük sıkıntılar yaşayan Antalyaspor’da, belki de tek kurtuluş yolu Öztürk ailesi olacak. Çünkü kısa vadede 100 milyon TL gibi bir ödeme yapılması gerekiyor. Ali Şafak Öztürk’ün başkanlık koltuğuna oturması ile birlikte Antalyaspor’da mali sıkıntı, öncelikli sorun olmaktan çıkacaktır diye düşünüyorum. Diğer taraftan Ali Şafak Öztürk’ün başkanlığı dönemindeki hatalardan ders aldığını ve aynı hataları tekrarlamayacağını umuyorum. Her zaman söyledim, söylemeye de devam edeceğim;  Antalyaspor’un birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Artık suçlamaları, kavgayı bir kenara bırakıp, birlik ve beraberlik içerisinde Antalyaspor’u desteklemeli ve bu takımı daha yukarılara taşımalıyız. Çünkü hepimiz aynı gemideyiz. Antalyaspor düşerse bu kent düşer, Antalyaspor çıkarsa bu kent çıkar.

5 KİŞİ YÖNETİME GİRDİ

Antalyaspor’da Cihan Bulut yönetiminden 5 kişi istifa etti; Ali Şafak Öztürk, Bora Terzioğlu, Emin Hesapçıoğlu ve iki kişi daha yönetime girdi. Özellikle transfer görüşmeleri için bu 5 ismin zaman kaybetmeden yönetime girdiği öğrenilirken; Öztürk’ün iyi ilişkiler içerisinde olduğu Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile bir görüşme yaptığı ve Fenerbahçe’den Ozan Tufan ve Aatif Chahechouhe’nun Antalyaspor’a transferi konusunda yol kat ettiği öğrenildi.

TRİBÜNLERİ DOLDURALIM

Antalyaspor bu hafta Rizespor’u ağırlıyor. Geçtiğimiz hafta alınan Beşiktaş galibiyetinin taçlanması için, Rize maçının kazanılması çok önemli. Bu anlamda, taraftar desteğine çok ama çok ihtiyaç duyulacak. Konyaspor maçında taraftarın önemini çok net bir şekilde gördük. Antalyaspor galipken, Maraton tribününde çıkan olayların ardından takım oyundan düştü ve kalemizde 3 gol gördük. Ne zaman tribünler oyuna döndü, takım da hareketlendi. Bu yüzden taraftar desteği çok önemli olacaktır. şunu asla unutmayalım, başkanlar gelir geçer, yönetimler gelir geçer ama aslolan taraftardır. Bu hafta Rize maçında bunu gösterelim. Stadyumu dolduralım, takımımızı destekleyelim…

TANIR: ADAY OLMAYACAĞIM

Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır, seçimli olağanüstü genel kurulun 15 Eylül'de, çoğunluk sağlanamadığı takdirde 22 Eylül'de yapılacağını belirterek, "Ben aday olmayacağım" dedi.

Antalyaspor Kulübü Derneği yönetimi seçimli olağanüstü genel kurul kararı aldı. Hasan Subaşı Tesisleri'nde dernek başkanı Nafız Tanır yönetiminde bir araya gelip toplantı yapan dernek üyeleri, daha sonra basın açıklaması yaptı. Tanır, Antalyaspor Kulübü Derneği olarak 2016 Haziran'da göreve başladıklarını ve bugün yaptıkları toplantıda 15 Eylül'de seçimli olağanüstü genel kurul kararı aldıklarını söyledi. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde seçimli genel kurulun 22 Eylül'de saat 10.00'da yapılacağını aktaran Tanır, "Antalyaspor A.Ş. yönetimi olağanüstü seçimli genel kurul kararı aldı. Biz de Antalyaspor'un geleceğini ve yarınlarını düşünerek genel kurul kararı aldık. Kulüp derneğini genel kurulun iradesine bırakıyoruz. Genel kurul iradesi yeni yönetimi seçsin, bu yönetim de Antalyaspor geleceği ile ilgili karara imza atsın. En büyük organ genel kuruldur. Biz de genel kurulun takdirine gidiyoruz" dedi.

AKM PERGE SALONUNDA

Seçimin Antalyaspor için hayırlı olmasını dileyen Tanır, "Ben aday olmayacağım. Genel kurula katılma hakkı bulunan üye sayımız 283. Genel kurula katılmak isteyen bütün üyelerimizin genel aidat borcu vecibelerini yerine getirmelerini isteyeceğiz. Genel kurula katılımın yoğun olacağını düşünüyoruz. Genel kurulu AKM Perge Salonu'nda planlıyoruz" diye konuştu.

DERNEK BAŞKANI KİM OLACAK?

Antalyaspor’da adeta kartlar yeniden karılıyor. Cihan Bulut’un istifasının ardından Ali Şafak Öztürk’ün, Antalyaspor’un yeni başkanı olması beklenirken; diğer yandan da Antalyaspor Kulübü Derneği de seçime gidiyor. Başkan Nafiz Tanır yeniden aday olmayacağını açıkladı, kulisler ise bir anda hareketlendi. Ali Şafak Öztürk,  daha önceki açıklamalarında da AŞ başkanı ile dernek başkanının aynı kişi olması gerektiğini söylüyordu. Bu konudaki en büyük olasılık; Ali Şafak Öztürk yada onun gösterdiği bir ismin 15 Eylül’de yapılacak olan dernek genel kurulunda aday olması. Bunun yanında ismi geçen birkaç kişi daha var. Kulislerde Aziz Çetin, Cem Oğuz ve İsmail Bilal isimleri de dernek başkanlığı için konuşuluyor. Bakalım, bekleyip görelim neler olacak…

MİNİK ANTALYASPORLULAR