Reklam
Reklam

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası

Antalyaspor’un eski teknik direktörü Rıza Çalımbay’ın Beşiktaş maçını, locadan kırmızı beyazlı eski ve mevcut yöneticiler ile birlikte takip etmesi kafaları karıştırdı

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası

Antalyaspor’un eski teknik direktörü Rıza Çalımbay’ın Beşiktaş maçını, locadan kırmızı beyazlı eski ve mevcut yöneticiler ile birlikte takip etmesi kafaları karıştırdı

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası
06 Şubat 2019 - 11:17 - Güncelleme: 07 Şubat 2019 - 16:03

RIZA ÇALIMBAY TRİBÜNDE

Antalyaspor’un eski teknik direktörü Rıza Çalımbay da, Beşiktaş maçını tribünden takip edenler arasındaydı. Kırmızı beyazlı ekip ile 34 maça çıkan ve lig beşincisi yapan Rıza Çalımbay, Beşiktaş maçını Antalyasporlu eski yöneticiler İsmail Bilal ile Salih Peker ile birlikte izledi. Ayrıca aynı locada kırmızı beyazlı kulübün yöneticisi Nurettin Ünal da yer aldı.
 

BENCE YANLIŞ OLDU

Benim kişisel fikrim Rıza hocanın yanlış yaptığı yönünde. Çünkü hali hazırda çalışan bir teknik adam değil. Ve Antalyasporlu eski ve mevcut yöneticiler ile birlikte maçı locadan izliyor olması da son derece yanlış. Bir futbol adamı olarak bu karşılaşmayı elbette takip edebilir bu gayet doğal. Ancak böyle bir maçı locada Antalyasporlu yöneticiler ile birlikte takip ediyor olması insanların kafasına farklı düşüncelerin gelmesine neden olur. Bundan Bülent Korkmaz da rahatsız olur, Rıza Çalımbay da.
Bana göre Rıza Çalımbay, bu karşılaşmayı locadan yöneticiler ile birlikte değil de, VIP tribününden izlemiş olsaydı çok daha doğru yapmış olurdu.

RİZE ÇIKIŞ MAÇI OLACAK
 
Antalyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Murat Süğlün, ligde Çaykur Rizespor maçı ile yeniden çıkışa geçeceklerini söyledi.

Antalyaspor Basın Sözcüsü Murat Süğlün, takımın son durumunu değerlendirdi.  Murat Süğlün, geçen hafta evlerinde kaybettikleri Beşiktaş maçının 100 maçta ancak bir kere olabilecek bir kaza olduğunu dile getirdi. Beşiktaş karşısında çok kötü oynamadıklarını ama şanssız olduklarını dile getiren Murat Süğlün, "Yeni transferlerimiz de katkı verdi. Antalyaspor, takım olarak iyi durumda. Kayserispor ve Konyaspor maçlarında kötü oynadık. Ama Beşiktaş maçında skora bakmazsak takımız iyi oyun ortaya koydu. Çok enteresan bir sonuç oldu. Yeni transferlerimizin katkısı artacak, kaptanımız Diego bu hafta geri dönüyor. Onunla birlikte takım birliği iyice sağlanmış olacak ve puanlar gelecektir" diye konuştu.


PUAN YA DA PUANLAR

Deplasmanda karşılaşacakları Çaykur Rizespor mücadelesi hakkında da konuşan Süğlün, “Ligin ikinci yarısında her maç zor. Rizespor maçı da zor olacak. Her takım takviye yaptı, her maç zor. Ama biz kesinlikle puan veya puanlar alacağız. Bu kötü gidişe dur deyip, yeniden çıkışımız olacak" ifadelerine yer verdi.

SİGARALAR YANIP YANIP SÖNDÜ
 
Kırmızı beyazlı takımın başkanı Ali Şafak Öztürk, mücadelenin ilk yarısını protokol tribününden takip etti. Maçın ikinci yarısında locaya geçen Öztürk, mücadeleyi Antalyasporlu yöneticiler Emin Hesapçıoğlu, Murat Süğlün, Erhan Erdem’in yanı sıra Güray Kanan ve İdari Menajer Servet Çavuşoğlu ile birlikte takip etti. Locada Öztürk, Süğlün ve Hesapçıoğlu’nun bol bol sigara içmesi ise dikkat çekti. 


YÖNETİMDE GERGİNLİK
 
Antalyaspor yönetiminin içerisinde bazı sıkıntıların olduğu kulislerde konuşuluyor. Bazı yöneticilerin birbirleri ile küs olması, yan yana bile gelmek istememesi kulaktan kulağa konuşulmaya başlandı. Başkan Ali Şafak Öztürk’e çok yakın olan iki yöneticinin, birbirleri ile arasının iyi olmadığı ve aralarında sert tartışmaların çıktığı iddia ediliyor.  
*****
Bir başka iddia ise taraftarlara yapılan sponsorluk konusunda olduğu. Bu sponsorlukları gerçekleştiren bir yöneticinin “Devamlı olarak ben sponsor oluyorum, artık başkaları da bu konuda elini cebine atsın” demesinin ardından, iki yöneticinin buna karşı çıktığı ve sponsorluk konusunu sonlandıralım önerisinde bulunduğu iddia ediliyor.

TÜREL, KALE ARKASINDA
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Beşiktaş karşılaşmasını kale arkalarında takip etti. Başkan Türel, Antalyaspor’un Beşiktaş’ı ağırladığı müsabakanın ilk yarısını Kuzey kale arkası Tribününde 07 Gençlik taraftar grubu üyeleri ile birlikte takip ederken, maçın ikinci yarısını ise Güney kale arkası Tribününde Grup 1966 taraftar grubu üyeleri ile izledi.DEDESİNİN İZİNDE
 
İlhami Kaplan, Türk futbolunun en önemli hakemlerinden birisiydi. Antalya hakemliğini yıllarca, Türk futbolunun en üst kademesinde başarıyla temsil etti. Şimdi de yorumları ile Kanal V’de yayınlanan Spor Aktif’e programında ilgiyle takip ediliyor. Torunu Batuhan da dedesi gibi tam bir futbol tutkunu. Koyu bir Antalyaspor taraftarı da olan Batuhan, kırmızı beyazlı takımın hiçbir maçını kaçırmıyor. Beşiktaş maçında da seremonide sahaya çıkan Batuhan, maçın hakemi Bülent Yıldırım’ın yanında yer aldı. Batuhan da ileride yeşil sahalarda, Antalya futbolunu mutlaka temsil edecektir. Çünkü onda o futbol aşkı ve sevgisi var. İnşallah ileride ikinci bir ‘Kaplan’ daha, yeşil sahalarda düdük çalar.
Neden olmasın…