Reklam

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası

Antalya bir turizm kendi olduğu kadar aynı zamanda da bir tarım kentidir. Türkiye’yi besleyen, verimli topraklara sahiptir. Bu topraklar o kadar verimlidir ki; Antalya’dan sanatçı da çıkar, politikacı da çıkar, sporcu da çıkar

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası

Antalya bir turizm kendi olduğu kadar aynı zamanda da bir tarım kentidir. Türkiye’yi besleyen, verimli topraklara sahiptir. Bu topraklar o kadar verimlidir ki; Antalya’dan sanatçı da çıkar, politikacı da çıkar, sporcu da çıkar

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası
09 Mayıs 2019 - 11:10

GURURLANDIRDILAR

Antalya bir turizm kendi olduğu kadar aynı zamanda da bir tarım kentidir. Türkiye’yi besleyen, verimli topraklara sahiptir.
Bu topraklar o kadar verimlidir ki; Antalya’dan sanatçı da çıkar, politikacı da çıkar, sporcu da çıkar. 
Bunların çok önemli örnekleri de vardır.
Örneğin; Sezen Cumhur Önal, Muammer Aksoy, Deniz Baykal, Mevlüt Çavuşoğlu, Levent Yüksel, Turgut Cansever, İsmail Ogan, Burak Yılmaz, Rüşüt Rençber gibi…
Bu liste daha çok uzar gider.
Yani Antalya çok önemli isimler yetiştirmiş, verimli topraklara sahiptir.
Yeter ki bu kentte, gençlere şans verelim, onları keşfedelim ve destekleyelim.
Geçmişte ‘Antalya’dan futbolcu çıkmaz’ diye bir algı yaratılmıştı.
Aslında bunun tam tersi; Antalya, bir futbolcu fabrikasıdır.
Buradan futbolcunun hası çıkar.
Türkiye liglerinde yetenekleri ile göze çarpan çocukların Antalyalı olduklarını görebilirsiniz.
Bu çocuklar bir şekilde Antalya’dan koparılmış yada Antalyaspor fark edememiştir.
Ancak önümüzdeki dönemlerde Antalyaspor A takımında bir çok Antalyaspor alt yapısından yetişmiş futbolcuların olacağını söyleyebilirim.
Antalyaspor elbette bizim gözbebeğimiz.
Ancak Antalya’daki tüm amatör takımlar da aynı zamanda Antalyaspor’un pilot takımı gibi olmalıdır.
Çünkü oralarda da çok yetenekli çocuklar var.
Örneğin; Antalya U19 ligini şampiyon olarak tamamlayan Asatspor U19 takımı ile lig ikincisi Konyaaltı Belediyespor takımı Antalya’yı öylesine güzel temsil ediyorlar ki, Antalya’ya geçtiğimiz günlerde güzel haberler ile döndüler.
Karşılaşmalarını Aydın’da oynayan Asatspor U19 takımı, Antalya’ya birinci olarak döndü ve önümüzdeki haftalarda play off ikinci tur karşılaşmalarını oynayacak. Aynı şekilde Uşak’ta Antalya’yı temsil eden Konyaaltı Belediyespor da ikinci tur karşılaşmalarına kalmayı başardı.
Her iki takımımız da U19 yaş kategorisinde son 24 takım arasına kalmayı başardı.
İşte Antalya’nın nasıl verimli topraklar olduğunu gösteren en güzel örnekler.
Antalyaspor da mutlaka bu çocukları takip ediyordur diye düşünüyorum.
Yarın bu çocukları başka takımlarda profesyonel olarak gördüğümüzde keşke Antalyaspor’da olsaymış demeyelim…
Elimizden nasıl kaçırmışız demeyelim…
Aman dikkat…

KİTAP DESTEĞİ

Antalyaspor Hasan Subaşı Tesisleri’nde alt yapı sporcuları için oluşturulan kütüphaneye kitap desteği gelmeye devam ediyor.
Antalya’da Kültür Okulları bünyesindeki Şifa Koleji yönetici, öğretmen ve öğrencileri kütüphaneyi ziyaret ederek kitap bağışında bulundu.
Antalyaspor Gençlik Geliştirme Sorumlusu Osman Akyol ise gençleri iyi birer sporcu olmak kadar eğitimli ve kültürlü birer birey olarak yetiştirmek için çaba gösterdiklerini, kütüphaneye yapılacak kitap bağışlarıyla Antalyalıların da bu amaçlarına destek vermelerini istedi. Kitapları getiren okulun Kurumsal İletişim Sorumlusu Özlem Aygüneş, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sinan Yıldız ve öğrenciler Halil Öztekin ile Zeynep Çıtırgı, özenle yerleştirdikleri kitapların faydalı olmasını diledi. Osman Akyol, ziyaretin sonunda aynı zamanda iyi bir Antalyaspor taraftarı olan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sinan Yıldız’a Antalyaspor flamasını da hediye etti. HELAL OLSUN
 
Alanya’da köftecilik yapan bir kişi, Bahçeşehir Okulları Stadyumu'nda dışındaki standında yaptığı satışlardan elde ettiği ciroyu Aytemiz Alanyaspor’a bağışladı.  Alanya’da Köftecilik yapan Mustafa Topaloğlu, Süper Lig'in 31'inci haftasında Atiker Konyaspor ile karşılaştığı 6 Mayıs Pazartesi günü Bahçeşehir Okulları Stadyumu'nda dışındaki standında yaptığı satışlardan elde ettiği ciroyu Alanyaspor bağışladı.  Alanyaspor’u ziyaret ederek maç günü elde ettiği hasılatı teslim eden Topaloğlu, "Alanyaspor ve Alanya'da yaşayan herkesin bir aile olduğunu düşünüyorum. Futbolcumuz Josef Sural'ı kaybettiğimiz, duygusal hafta geçirdik. Bu anlamda kulübümüze küçük de olsa bir katkıda bulunmak istedim" dedi. Alanyaspor yönetimi se Topaloğlu'na bu anlamlı jestinden dolayı teşekkür etti. 


MİNİK ANTALYASPORLULAR