Reklam
Reklam

'Kandiba'nın çifti ANSİAD'ın konuğu

ANTALYA Limanı'ndan 7 yıl önce dünya turu için Kandiba adlı tekneleriyle açılarak seyirlerini tamamlayan Zehra ve Hasan Şirin, ANSİAD'ın konuğu oldu

'Kandiba'nın çifti ANSİAD'ın konuğu

ANTALYA Limanı'ndan 7 yıl önce dünya turu için Kandiba adlı tekneleriyle açılarak seyirlerini tamamlayan Zehra ve Hasan Şirin, ANSİAD'ın konuğu oldu

'Kandiba'nın çifti ANSİAD'ın konuğu
25 Mayıs 2022 - 12:58 - Güncelleme: 25 Mayıs 2022 - 12:59

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) 2022 faaliyet yılı 9 Olağan Toplantısı'nın konukları, ANSİAD Üyesi Hasan Şirin ve eşi Zehra Şirin oldu. İkili, ANSİAD Üyesi Hüsnü Çöllü'nün moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıda, 7 yıl süren dünya turlarında, yelkenli ile gerçekleştirdikleri yolculuklarını ve deneyimlerini misafirlerle paylaştılar. 2015 Ağustos ayında Bodrum'dan başlayan, Karayipler'e, oradan Marquesas Adaları'na yelkenli ile gerçekleştirdikleri yolculukta insanlarla kurdukları kültürel iletişimin önemli bir deneyim olduğunu kaydeden Hasan Şirin, "Deneyimler kazandığımız, eşimle birlikte bir ekip olarak başardığımız önemli bir seyahatti bizim için, herkese bunun gibi bir paylaşım diliyorum" dedi. Ocak 2020 ve Ekim 2021 arasında pandemi koşulları nedeniyle seyahat edemediklerini dile getiren Şirin, "Antalya'dan Malezya'ya gitmek üzere yola çıktığımız bu yolculuk elbette pandemi koşullarında olduğu için çok zor geçti, fakat turumuzu tamamlayarak ülkemize adım attık" diye konuştu.


ZORLU VE KEYİFLİ BİR SÜREÇ

 

17 metrelik tekneleriyle 7 yıl süren dünya turunda açık denizde korsanların tacizine de uğradıklarını belirten Hasan Şirin, her şeye rağmen yolculuklarının keyifli geçtiğini ifade etti. Denizde 7 yıl boyunca hem öğrendiklerini hem de keyif aldıklarını dile getiren Zehra Şirin, "Fırtınalar bizi çok zorladı. Ancak yine de çok keyifli bir yolculuktu. Çıkış yaptığımız yere yeniden döndük, çok mutluyum. Hiç unutamadığımız bir anımız var. Bir yerde ekmek alacaktık, elimizde taşımamak adına dönüşte alma kararı verdik. Üstü başı kötü durumda olan biri bizim paramızın olmadığını düşünerek ekmeğini bizimle paylaştı. Çok duygulandım ve unutamadığım anlardan biri bu oldu" dedi.

 

Toplantı, ANSİAD Başkanı Akın Akıncı ve Hüsnü Çöllü'nün günün anısına, Hasan ve Zehra Şirin çiftine Kaleiçi'nin gravür tablosu takdimiyle sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum