Reklam
Reklam

Kaş Belediyesi'nde temmuz meclisi

KAŞ Belediyesi'nin temmuz ayı olağan meclis toplantısı yapıldı

Kaş Belediyesi'nde temmuz meclisi

KAŞ Belediyesi'nin temmuz ayı olağan meclis toplantısı yapıldı

Kaş Belediyesi'nde temmuz meclisi
02 Temmuz 2020 - 12:40


Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş'ın başkanlığında yapılan toplantıya, Kaş Belediye Meclisi'nin 25 üyesinden 24'ü katıldı. Kaş Belediye Meclisi koronavirüs tedbirleri nedeniyle özel oturum şeklinde yapıldı. Açılışta konuşma yapan Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, "Uzun bir süre sonra bir araya geliyoruz. Kaş'ta turizm sezonu başladı. Yeni sezonda turizm esnafımıza başarı diliyorum. 2020 yılı Cumhurbaşkanımız tarafından 'Patara Yılı' ilan edildi. Patara Antik Kenti, Kaş daha çok tanınacak. Patara Antik Kenti'ne daha çok ziyaretçi gelecek. Herkesin ve sizlerin Patara Antik Kenti'ni ziyaret etmesini istiyorum. Ankara ziyaretimden müjdeli haberlerle geldim. Kaş'taki cezaevi kapatılacak. Yerine yeni adliye binası ve jandarma komutanlığı binası yapılacak. Kaş'ın Ova Mahallesi'ne Millet Bahçesi yapacağız. Ancak 2020 yılı koronavirüs nedeniyle sıkıntılı geçiyor. Bu sıkıntıyı hep birlikte aşacağız" dedi.

Ardından gündeme geçildi. Belediye encümen üyeliklerine AK Parti'den Ali Bekik, MHP'den İsmail Kavcar, CHP'den Ayşe Bozca Gümüş ve Özgür Alper seçildi. Plan Bütçe Komisyonu üyeliklerine AK Parti'den Tevfik Taner, Mazen Arıcan, MHP'den Muzaffer Gökçül, CHP'den Merek Çiyan Şenerdi ve Ali Arıcan seçildi. İmar Komisyonu üyeliklerine AK Parti'den Hüseyin Sertçelik, Muammer Çetiner, MHP'den Hüseyin Balya ve CHP'den Cemil Tufan seçildi. Kaş Belediyesi'nin yıllık faaliyet raporu görüşülerek, oy çokluğuyla onandı.

Kaş'a bağlı Kalkan Mahallesi'nin 1/1000 ölçekli Revizyon İmar Planı değişikliği oybirliğiyle kabul edildi. Gömbe Mahallesi 1/1000 ölçekli Revizyon İmar Planı değişikliği, Kaş Balıkçı Barınağı Uygulama İmar Planı ve Çerçiler Mevki Revizyon İmar Planı değişikliği tartışmalar sonrası İmar Komisyonu'na havale edildi. 2019 yılı Denetim Raporu ve 2019 mali yılı kesin hesabının görüşülmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Belediyeye ait iş yerlerinde süresi biten kiracılara 3 yıl yerine 5 yıl süreyle kiraya verilmesi oybirliğiyle kabul edildi. Belediyeye ait sosyal tesislerde ve plajlarda 2020 yılı fiyat güncellemesi yapıldı. Belediye Meclisi üyelerinin ısrarı ile sosyal tesislerde çay 2 lira, Türk kahvesi 6 lira olarak kaldı. 1,5 lira olan küçük şişe su 2 lira, 3 lira olan büyük şişe su 4 lira, 5 lira olan bir şişe kolanın fiyatı da 6 lira olarak belirlendi. Kaş Belediye Meclisi toplantısı dilek ve temennilerle sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum