Reklam
Reklam

Kaş'ta çadır operasyonu

Antalya'nın Kaş ilçesinde zabıta ekipleri ve emniyet güçleri tarafından ile ilçe genelinde kanuna aykırı yerlere kurulan çadırlar kontrol edilerek kaldırıldı.

Kaş'ta çadır operasyonu

Antalya'nın Kaş ilçesinde zabıta ekipleri ve emniyet güçleri tarafından ile ilçe genelinde kanuna aykırı yerlere kurulan çadırlar kontrol edilerek kaldırıldı.

Kaş'ta çadır operasyonu
14 Ağustos 2019 - 13:35 - Güncelleme: 14 Ağustos 2019 - 13:39

Kaş’ta kamp alanları dışında kurulan çadırlar bölge halkının yoğun şikayetine neden oldu. Kamp alanları dışında çadır kurulmasının yasak olduğu bölgelerde konaklayanlar, burada vatandaşların sahili kullanmasına engel olurken su, tuvalet ve duş bulunmaması çevre kirliliğine neden oluyordu. 

Konuyla ilgili vatandaşların günlerdir devam eden şikayetlerini değerlendiren Kaş Belediyesi ekipleri, emniyet güçlerinin desteği ile çadır kuran kimselere asayiş ve güvenlik uyarısında bulunarak bölgede uyulması gereken kuralları anlattı, çadırların kaldırılmasını talep etti.

Kamp alanları dışında kurulması yasak olan çadırlar bir süre sonra sahipleri ile birlikte ekiplerce toplandı. Kaş Belediyesi temizlik ekiplerince bu alanların temizliği yapıldı. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mustafa çevik
    10 ay önce
    fotoğraftaki kırmızı tişörtlü kişi benim. ve bu haberin aslı şöyledir. kaş ta oteller pansiyonlar ve kamp alanları türklere dolu. neden mi çünkü 2-3 katı parayla yabancıları kazıklıyorlar. ayrıca bu alanlar şahsi değil halka açık kırsal alanlardır. son olarak ben ve oradaki gençler bizzat her gün mıntıka yaparak temizlik yapiyorduk... hiç bir uyarıda bulunmadan kırkharamiler gibi alana dalıp insanların eşyalarını sağa sola atarak çadırları kırıp bıçakla keserek çekip giden ekiplerinizi malesef kameraya alamadık. bu haveri yapan ve oradaki haydutluğu yapan zabıta ve polislerin ne kadar adice davrandıklarına bizzat gözlerimle şahit oldum. türkiyede ki milyonlarca suriyeli ve diğer nereli olduğunu bilmediğimiz yabancılara yapmadığınız muameleyi kendi halkınıza yapmanız da ayrıca bir adilik ve şerefsizliktir. bu duruma sebep olanlar için söyleyeceklerim şudur, umarım yaşattıklarınızı bir gün siz de yaşarsınız.