Reklam
Reklam

Kemer Cumhuriyet Meydanı göz kamaştıracak

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, Kemer Cumhuriyet Meydanı Yenileme Projesi'nde sona geldi. Ekiplerin yaptığı peyzaj çalışmalarıyla meydan güzel bir görünüme kavuşuyor

Kemer Cumhuriyet Meydanı göz kamaştıracak

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, Kemer Cumhuriyet Meydanı Yenileme Projesi'nde sona geldi. Ekiplerin yaptığı peyzaj çalışmalarıyla meydan güzel bir görünüme kavuşuyor

Kemer Cumhuriyet Meydanı göz kamaştıracak
30 Haziran 2020 - 15:24 - Güncelleme: 30 Haziran 2020 - 15:27

Kemer Cumhuriyet Meydanı Kentsel Tasarım Projesi'nde sona gelindi. Genişletilip, modern bir görünüme kavuşturulan Kemer Cumhuriyet Meydanı'nda son rötuşlar yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı meydanda geniş çaplı bir çevre düzenlemesi ve peyzaj revizyonu gerçekleştirdi. Bu kapsamda meydana Büyükşehir Belediyesi rulo çim üretim tesisinde üretilen 1250 metrekare rulo çim serim işlemi yapıldı. Aynı zamanda sera ve fidanlıklar da üretimi yapılan çalı grubu bitki dikimi ve mevsimlik çiçek dikimleri gerçekleşti.

 

33 BİN BİTKİ DİKİLDİ

 

Park ve Bahçeler ekipleri tarafından Kemer Cumhuriyet Meydanı'na 400 adet kartopu (Vibirnum lucidum), 1350 adet şimşir (Buxus sp.), 1500 adet bodur alternanthera (Alternanthera reineckii) ve 30 bin tagates çiçeği (Tagates erecta) dikimi yapıldı. Aynı zamanda ekipler meydanın sulama alt yapısını da yeniledi. Sona yaklaşan proje tamamlandığında kent mobilyaları, yeşil alanları, güvenli aydınlatması, geniş kullanım alanı ile Kemer Cumhuriyet Meydanı modern bir görünüme kavuştu.

 

GENİŞ BİR MEYDAN KAZANDIRILDI

 

Proje ile daha önce süs havuzlarının kapladığı alanların projeye dahil edilmesiyle yaklaşık 4 bin metrekareyi bulan geniş bir meydan ortaya çıkarıldı. Projede, mevcutta bulunan süs havuzları, demirli demirsiz beton inşaat yapıları kaldırılarak zemine yaklaşık 1500 metreküp dolgu malzemesi serildi. Kış aylarında yağmur suyu baskınlarını önlemek adına drenaj hattı döşendi. Meydanın zemini traverten ve bazalt malzeme ile kaplandı.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Kadir tunagur
  5 ay önce
  Havuzları yıkıp düz bir alan yapıldı. Adı da cumhuriyet meydanı oldu. Kemerin göbeyine bomboş bir alan basket sahası gibi. Olmadı yakışmadı. Böyle şeyleri bide kemer halkına sormalı. İnternette reklam yapılır kolay. Çok çirkin oldu. Önceki hali ile daha güzel bir oturma dolaşma alanı idi. Siyaset deyil muhalefet deyil. Gerçekten çok kötü bir görüntü oldu. Kemerliler de gelen turistlerde beyenmiyor bence. Neyse bidahaki seçimde kim gelirse oda deyiştirir. Naçizane fikrim dir. Vatandaş olarak. Sürçilisan olduysa affola.
 • Mustafa Ovacık
  5 ay önce
  Sana katılıyorum, burası sıcak bir yer güneşin altında Ebetonun üstünde, insan yeşil bir alan yapar, kemere hiç yakışmadı.