Reklam
Reklam
Reklam

Konyaaltı Belediyesi Tiyatrosu için oyuncu seçmeleri gerçekleştirildi.

KONYAALTI Belediye Başkanı Semih Esen, Konyaaltı Belediye Tiyatrosu'nu kurma projesini hayata geçiriyor.

Konyaaltı Belediyesi Tiyatrosu için oyuncu seçmeleri gerçekleştirildi.

KONYAALTI Belediye Başkanı Semih Esen, Konyaaltı Belediye Tiyatrosu'nu kurma projesini hayata geçiriyor.

Konyaaltı Belediyesi Tiyatrosu için oyuncu seçmeleri gerçekleştirildi.
15 Aralık 2019 - 15:26 - Güncelleme: 15 Aralık 2019 - 15:29

KONYAALTI Belediye Başkanı Semih Esen, Konyaaltı Belediye Tiyatrosu'nu kurma projesini hayata geçiriyor. Bu kapsamda tiyatro için oyuncu seçmeleri gerçekleştirildi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'in geçtiğimiz günlerde açıkladığı Konyaaltı Belediyesi Tiyatro Akademisi projesi yoğun ilgi gördü. Tiyatro Akademisi'nde eğitim alarak Konyaaltı Belediye Tiyatrosu'nda sahne alacak oyuncu seçmelerine 237 kişi başvurdu.

Usta tiyatrocu Haluk Cömert'in Genel Sanat Yönetmenliğinde hayata geçecek Konyaaltı Belediye Tiyatrosu oyuncu seçmeleri, oyuncular Özlem Gür Dokuyucu ve Dicle Alkan gözetiminde yapıldı. Seçmelere katılan adaylar drama, komedi, şarkı ve şiir alanlarında hazırladıkları mini sunumu sahneledi.

TİYATRO AKADEMİSİ'NDE EĞİTİM ALACAKLAR
Genel Sanat Yönetmeni Haluk Cömert, seçmelere katılan adayların titiz bir mülakattan geçirildiğini belirterek, “Adayların kulağı ve sahnedeki hareket kabiliyetine bakarak, uygunluk durumuna göre değerlendiriyoruz. Burada seçilen adaylarımız ocak ayı itibarıyla hafta içi her gün 11.00-17.00 saatleri arasında Konyaaltı Belediyesi Tiyatro Akademisi'nde diksiyon, mimik, rol, jest, oyunculuk, hareket, ritim ve şan derslerine girecek. 27 Mart tarihinde hocalarıyla birlikte Dünya Tiyatro Günü'nde ilk kez sahne alacaklar.

Sonrasında eğitimler devam edecek. Haziran ayında bu eğitimlere katılanlar sınava tabi tutularak, gelişim süreçleri izlenecek. Konyaaltı Belediye Tiyatrosu'na seçilenler ağustos ayı ile birlikte Konyaaltı Belediyesi'nde ilk oyunlarını sahnelemek üzere sıkı bir hazırlık süreci geçirerek, yeni sezonda ilk oyunlarını oynayacak" dedi.

Başkan Semih Esen, Antalya'ya bir tiyatro kazandırmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Başkan Esen, “Konyaaltı Belediyemizin bir tiyatrosu yoktu. Kültür ve sanata Konyaaltı'nda önem veriyoruz. Bu kapsamda ilk olarak oda orkestramızı kurduk. Şimdi de tiyatromuzu kuruyoruz. Hazırlık sürecinden sonra ilk kez perdesini Antalyalı vatandaşlarımıza açacak Konyaaltı Belediye Tiyatromuzu sabırsızlıkla bekliyoruz" diye konuştu.HABER ANTALYA haberantalya.com

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum