Reklam
Reklam
Reklam

Meteoroloji'den Adana ve Mersin dâhil 9 il için kar yağışı uyarısı! | Mersin hava durumu, Adana hava durumu, Konya hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 8 il için kar uyarısında bulundu.

Meteoroloji'den Adana ve Mersin dâhil 9 il için kar yağışı uyarısı! | Mersin hava durumu, Adana hava durumu, Konya hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 8 il için kar uyarısında bulundu.

Meteoroloji'den Adana ve Mersin dâhil 9 il için kar yağışı uyarısı! | Mersin hava durumu, Adana hava durumu, Konya hava durumu
24 Ocak 2018 - 13:01

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre;

Elazığ çevrelerinde görülecek olan yağışların, bu gece saatlerinden itibaren etkisini artırarak il merkezinde kuvvetli yağmur (21-50 kg/metrekare), 1200 m. üzeri rakımlı kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar (20-50 cm) yağışı şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, buzlanma ve don olayı) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bingöl çevrelerinde görülecek olan yağışların, bu akşam saatlerinden sonra etkisini artırarak il merkezinde kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur (21-50 kg/metrekare), 1200 m. üzeri rakımlı kesimlerinde yoğun kar (20-50 cm) yağışı şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, buzlanma ve don olayı) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Tunceli çevrelerinde görülecek olan yağışların, bu gece saatlerinden itibaren etkisini artırarak il merkezinde kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur (21-50 kg/metrekare), 1200 m. üzeri rakımlı kesimlerinde yoğun kar (20-50 cm) yağışı şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, buzlanma ve don olayı) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bu akşam saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz'de görülecek olan yağışların, bu gece ve yarın (Perşembe) Mersin'in iç ve yüksek kesimleri (Çamlıyayla, Gülnar, Mut) ile Adana'nın kuzey ilçelerinde (Pozantı, Aladağ, Karaisalı, Feke) yoğun kar (50 cm ve civarı) yağışı şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (buzlanma ve don olayına bağlı olarak ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Konya çevrelerinde halen devam etmekte olan hafif kar yağışının gece saatlerinden sonra etkisini artırarak il genelinde yoğun (20-50 cm) olması beklendiğinden, başta İç Anadolu'yu Akdeniz'e bağlayan karayollarında yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Karaman çevrelerinde görülecek olan kar yağışının gece saatlerinden sonra etkisini artırarak il genelinde yoğun (20-50 cm) olması beklendiğinden, başta İç Anadolu'yu Akdeniz'e bağlayan karayolunda yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bu akşam saatlerinde Niğde çevrelerinde başlayacak olan kar yağışının kuvvetli (10-20 cm), güney ilçelerinde (Çamardı, Ulukışla) yoğun (20-50 cm) olması beklendiğinden, İç Anadolu'yu Akdeniz'e bağlayan karayolunda yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Muş çevrelerinde görülecek olan kar yağışının bu gece saatlerinden sonra etkisini artırarak il genelinde yoğun (20-50 cm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (buzlanma ve don olayına bağlı olarak ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.