Reklam

MURGEM uzaktan eğitime geçti

MURATPAŞA Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (MURGEM) pandemi nedeniyle uzaktan eğitime başladı

MURGEM uzaktan eğitime geçti

MURATPAŞA Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (MURGEM) pandemi nedeniyle uzaktan eğitime başladı

MURGEM uzaktan eğitime geçti
05 Aralık 2020 - 14:14 - Güncelleme: 05 Aralık 2020 - 14:14
ReklamAçıldığı 2015 yılından beri gençlerin üniversite hayallerini gerçekleştiren Muratpaşa Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (MURGEM) uzaktan eğitime başladı. Daha önce pandemi önlemleri alarak yüzyüze eğitim veren MURGEM, son genelgeler doğrultusunda uzaktan eğitime geçti. Uzaktan eğitim kapsamında öğrenciler derse özel bilgisayar programıyla bağlanıp, öğretmenlerin ders anlatımlarını dinleyip, soru çözümü gibi aktif katılım sağlıyor.

Öğrencilerin kayıp yaşamaması için gerekli tüm önlemleri aldıklarını söyleyen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, "Öğretmenlerimiz tıpkı yüzyüze eğitimde olduğu gibi özveriyle görevlerini yerine getiriyor. Tablet ya da bilgisayardan, özel programlar aracılığıyla bağlanan öğrencilerimiz, müfredatın öngördüğü dersleri dinlerken aynı zamanda inkeraktif katılım sağlayıp, soru çözümleri yapıyor" dedi.

Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıkları'nın belirlediği yeni normallere göre yüzyüze eğitim verdiklerini ancak yeni genelgelerle uzaktan eğitime geçtiklerini belirten MURGEM Müdürü İsmail Ünal, "Yeni kısıtlamalarla birlikte öğrencilere uzaktan eğitim vermeye başladık. Kesintisiz bir şekilde öğrencilerimizi mağdur etmeden uzaktan eğitime devam ediyoruz" diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum