Reklam

Türkiye'nin ilk ekolojik okulunun temeli atıldı

ANTALYA'nın Serik ilçesinde hayırsever iş insanı Şahin Harun Kırbıyık tarafından yaptırılacak Türkiye'nin ilk ekolojik okulunun temeli atıldı

Türkiye'nin ilk ekolojik okulunun temeli atıldı

ANTALYA'nın Serik ilçesinde hayırsever iş insanı Şahin Harun Kırbıyık tarafından yaptırılacak Türkiye'nin ilk ekolojik okulunun temeli atıldı

Türkiye'nin ilk ekolojik okulunun temeli atıldı
30 Ekim 2020 - 14:51 - Güncelleme: 30 Ekim 2020 - 14:51


Serik ilçesi Kökez Mahallesi'nde gerçekleştirilen temel atma törenine Vali Ersin Yazıcı, AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik, Serik Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ve hayırsever işadamı Şahin Harun Kırbıyık katıldı.

Törende konuşan Vali Yazıcı, konuşmasına yaşamını yitiren eski başbakan Mesut Yılmaz'a rahmet dileyerek başladı. Bu ülkede parası olan herkesin bu güzellikleri yapmaya her zaman sahip olmadığını söyleyen Yazıcı, "Bazı kişiler insanların duasını, teşekkürünü almaya ne kadar niyetlense de bir türlü başaramıyor. Şahin Kırbıyık gibi gönlü güzel insanlar buna layık oluyor ve bunu başarıyor. Sadece konunun para olmadığı, zenginliğin bu işleri yapmaya yetmediğini herkes çok iyi biliyor. Bunun için gönül lazım. Vatanına ve milletine olan sevgisini parasını mecbur olmadığı halde böyle bir güzelliğe yatırıp bu topluma hizmet ettiği için Serik'e bu güzel okulu kazandıracağı için iş adamımıza alkış istiyorum. Burada yetişen, okuyan ve mezun olacak çocuklarımız, hayırsever aileye her daim teşekkür edecek ve dua edecek" diye konuştu.

AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik ise "Türkiye'de turizmin başkenti ve destinasyonlardan birisi de Belek, Kadriye ve Boğazkent bölgesidir. Dünyanın sayılı merkezlerindendir. Türkiye turizmle, tarımla zirvede. Türkiye'nin bugün geldiği düzeye bakıldığında dünyada teknolojide geldiğimiz noktaya bakıldığında eğitimin başarısı da kabul edilmelidir. Bugün yapılan bu hizmet çok anlamlıdır" dedi.

Hayırsever iş insanı Şahin Harun Kırbıyık, "Azerbaycan'da mücadele eden tüm Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah yardım etsin. Biz ülke olarak bu ülkenin çocuklarıyız diyerek yola başladık. Bu ülkenin çocuklarının ne yapması gerekiyorsa onu yapma taraftarıyız. Bugün biz okullar yapıyoruz. Eğitim ve öğretim her şeyden önemlidir. Bu ülkede ülkesine faydalı ne kadar bilim insanı olursa bu ülke daha refah ve ferah olur. Biz holding olarak her zaman devletimizin yanındayız" diye konuştu.
Konuşmaların ardından, taemamlandığında 24 derslikli ortaokulun temeli atıldı.

TÜRKİYE'DE İLK

Haziran ayı içerisinde Antalya Valiliğince protokolu imzalanan Şahin Harun Kırbıyık Ortaokulu, Türkiye'de ilk ekolojik okul olacak. 24 derslikli okulun yeşil çatısı, yağmur sularını kendisi toparlayıp gri suyu arıtıp, tuvalet sifonlarında kullanılacak. Okul, solar enerjiyle kendi elektriğini kendisi sağlayacak. Okul inşaatı, 2021-2022 eğitim ve öğretim sezonuna yetiştirilecek.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum