Reklam
Reklam

Uluslararası Antalya Piyano Festivali başlıyor

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin en önemli kültür-sanat etkinliklerinden biri olan 20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 16 Kasım'da başlıyor.

Uluslararası Antalya Piyano Festivali başlıyor

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin en önemli kültür-sanat etkinliklerinden biri olan 20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 16 Kasım'da başlıyor.

Uluslararası Antalya Piyano Festivali başlıyor
11 Kasım 2019 - 12:59 - Güncelleme: 11 Kasım 2019 - 13:03

Yıldızlar geçidine sahne olacak festivalde bu yıl Barbaros Büyükakkan, Selim Bölükbaşı, İdil Biret, Diego Valdivia, Kerem Görsev ve Evgeny Grinko gibi isimler yer alıyor.

2000 yılından bu yana Antalya'nın uluslararası 'Sanat Şehri' kimliğine katkıda bulunan, Avrupa Festivaller Birliği (EFA) üyesi Uluslararası Antalya Piyano Festivali, bu yıl 16 Kasım- 1 Aralık tarihleri arasında yapılacak. Bu yıl 20'ncisi gerçekleşecek Türkiye'nin en önemli müzik festivalinde, her yıl olduğu gibi bu yıl da yerli ve yabancı dünyaca ünlü sanatçılar Antalyalı müzikseverle buluşacak.

YILDIZLAR GEÇİDİ
20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 16 Kasım'da farklı dillerde söylediği şarkılar ve güçlü sesiyle büyük bir hayran kitlesine ulaşan Barbaros Büyükakkan konseriyle başlayacak. 19 Kasım'da tulum ve kemençe ustası Selim Bölükbaşı, 22 Kasım'da Türkiye'nin dünyaca ünlü piyanisti İdil Biret, 23 Kasım'da dünyaca ünlü İspanyol piyanist ve besteci Diego Valdivia, 29 Kasım'da caz müziğinin dünyadaki önemli temsilcilerinden piyanist ve besteci Kerem Görsev ve 30 Kasım'da dünyaca ünlü Rus piyanist Evgeny Grinko sanatseverle buluşacak.

ADSO EŞLİK EDECEK
Sanatseverlere müzik dolu günler yaşatacak olan festivalde, Barbaros Büyükakkan ve Selim Bölükbaşı, Şef Oğuzhan Kavruk yönetimindeki Symphonic Project ile; İdil Biret ve Kerem Görsev ise Türkiye'nin en önemli orkestralarından biri olan Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile sahne alacak.

ÜLKEMİZİN YÜZ AKI
Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nin ülkemiz ve Antalya için yüzakı olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Muhittin Böcek, “Antalya'mızın en önemli kültür-sanat etkinliklerinden biri olan Piyano Festivali, uluslararası alanda çok önemli bir marka haline gelmiştir. Bu yıl 20'ncisini gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduğumuz ve yine dünyaca ünlü sanatçıları ağırlayacağımız festivalimize, tüm sanatseverleri bekliyoruz" dedi.

KONSERLER AKM'DE
Türkiye'nin en önemli sanat etkinliklerinden biri olarak yurt içinden ve yurt dışından övgüler alan Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) gerçekleşecek.

 
 
HABER ANTALYA haberantalya.com
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum