Reklam
Reklam
Reklam

Uysal'dan meclis üyelerine " Hayır" tepkisi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Büyükşehir Belediye meclisinde, ilçesindeki belediye parselini ticari alana dönüştürülmesine 'hayır' oyu veren meclis üyelerine tepkili.

Uysal'dan meclis üyelerine " Hayır" tepkisi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Büyükşehir Belediye meclisinde, ilçesindeki belediye parselini ticari alana dönüştürülmesine 'hayır' oyu veren meclis üyelerine tepkili.

Uysal'dan meclis üyelerine
09 Aralık 2019 - 16:40 - Güncelleme: 09 Aralık 2019 - 19:27

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Büyükşehir Belediye meclisinde, ilçesindeki belediye parselini ticari alana dönüştürülmesine 'hayır' oyu veren meclis üyelerine tepki gösterdi. Uysal, "Milletin malını, hakkı olan bir şeyi biz neden değersizleştirelim? Bu nasıl bir mantık? Bunu kabul etmek mümkün değildir. Her defasında arkadaşları uyarıyorum" dedi.

Mecliste gündemin 34'ncü maddesinde yer alan, 'Muratpaşa Belediye meclisinin kararıyla uygun bulunan, Meydankavağı Mahallesi 28019 ada 1 parselde belediye hizmet alanının, ticaret alanına dönüştürülmesi, yapı yaklaşma mesafelerinin düzenlenmesi ve plan notu eklenmesine ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliyle ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporu' maddesi görüşüldü. AK Parti ve MHP grubunun, 'hayır' oyu verdiği rapor, diğer partilerin oy çokluğuyla kabul edildi.

"Bu nasıl bir mantık? Bunu kabul etmek mümkün değildir"

Oylamanın ardından açıklama yapan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, "Bu madde daha önce de meclisimize gelmiş olan konulardan biridir. Hepinizin iyi bildiği gibi şehirlerin imar planları, hangi alanın yeşil alan, hangi alanın ticaret olacağını önceden belirler. Kamu parselleriyle ilgili de bu geçerlidir. Neresi yeşil alan olacak? Neresi ticaret alanı olacak? Bunların hepsi önceden bellidir. Kamunun bana göre görevi; yeşil alanları olduğu gibi korumaktır. Asla konut alanına, ticaret alanına çevirtmemektir. Ama kamunun ayrıca kamu mülklerini koruma görevi de vardır.

Kamu, ticari sahada kalan parsellerin değerini koruyarak, uygun şekilde değerlendirip kamu hizmetine çevirmekle de mükelleftir. Ama 'kamu elinde ne varsa yeşil alana çevirsin' böyle bir anlayış yok. Bu cahilce bir yaklaşım olur. Belediye parsellerinin çevresinde şuana kadar hiçbir yeşil alana dokunmadık, dokundurtmadık.

Ama belediye parseli çevresindeki parseller ve adanın doğal hakkı olan ticaret hakkını niye kullanamasın? Milletin malını, hakkı olan bir şeyi biz neden değersizleştirelim? Bu nasıl bir mantık? Bunu kabul etmek mümkün değildir.

Her defasında arkadaşları uyarıyorum. Kardeşim Allah aşkına bir düşünün. İmar planları çok önceden geçmiş, bütün gayrimenkullere sahip oldukları değeri vermiş" ifadelerini kullandı.HABER ANTALYA haberantalya.com
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum