Reklam
Reklam

Vali Yazıcı: Antalya, sağlık turizminin de merkezi olacak

VALİ Ersin Yazıcı, bin 34 yatak kapasitesiyle Antalya'yı sağlık üssü haline getirecek olan Şehir Hastanesi'nin devam eden inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Vali Yazıcı: Antalya, sağlık turizminin de merkezi olacak

VALİ Ersin Yazıcı, bin 34 yatak kapasitesiyle Antalya'yı sağlık üssü haline getirecek olan Şehir Hastanesi'nin devam eden inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Vali Yazıcı: Antalya, sağlık turizminin de merkezi olacak
17 Ağustos 2022 - 13:24 - Güncelleme: 17 Ağustos 2022 - 13:26

Yetkililerden bilgi alan Vali Yazıcı, hastanenin özellikle sağlık turizmi noktasında Antalya'ya önemli katkılar sunacağını belirterek, "Hastanemiz hizmete açıldığında turizmin ve tarımın başkenti Antalya, sağlık turizminin de merkezi olacak" dedi

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, yapım çalışmaları devam eden ve 2023 yılında açılması planlanan Antalya Şehir Hastanesi'nin inşaat alanında incelemelerde bulundu. Hastane ile ilgili İl Sağlık Müdürü İsmail Başıbüyük ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Vali Yazıcı, hastanenin genel durumu, kapasitesi, donanımı ve inşaatın tamamlanma süresi ile ilgili açıklama yaptı.

 

İNŞAAT PLANLANDIĞI GİBİ HIZLA DEVAM EDİYOR

 

Antalya Şehir Hastanesi'nin inşaatının tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Vali Yazıcı, "Bin 34 yataklı şehir hastanemizin inşaatı plana uygun şekilde tüm hızıyla devam ediyor. Yüklenici firmadan 2023'ün Nisan ayında çok büyük bir bölümünün bitmiş olacağı bilgisini aldık. İnşallah hastanemizi biran önce tamamlayıp şehrimizin ve milletimizin hizmetine sunmak istiyoruz" dedi.

 

YATAK KAPASİTESİ 1.750'YE ÇIKABİLİR

 

Hastane ile ilgili detayları paylaşan Vali Yazıcı şunları söyledi; "Hastanemiz 285 bin 145 metrekare kapalı alan üzerine kurulmuş, 301 polikliniği, 246 yoğun bakım yatağı bulunan önemli bir sağlık üssü. Az önce binamızda yaptığımız incelemelerde biten odalarımızı gezdik. 1.034 yatak kapasitesinin ihtiyaç halinde rahatlıkla 1.750 yatağa çıkartılabileceğini gördük. Odalarımızın belli bir bölümü 2 kişilik odalara dönüştürmeye müsait. Tek kişilik düzenlenen odaların 2 kişilik odaya rahatça dönüşebilecek kapasite ve alana sahip olduğunu gördük."


KENTTE YATAK KAPASİTESİ YÜZDE 30 ARTACAK

 

Hastanenin bölge için önemine değinen Vali Yazıcı, "Önemli ve büyük bir hastane. En son sistem teknik donanımı ile bütün ayrıntıları düşünülmüş bir hastane. Bütün branşların tek yerden yönetildiği şehir hastanemizin devreye girmesiyle yatak kapasitemiz yüzde 30 artmış olacak. İnşallah önümüzdeki yıl Nisan ayı itibariyle de büyük bir bölümünü hizmete açmış olacağız" dedi. Hastanenin yüzde 55'nin tamamlandığına dikkat çeken Vali Yazıcı, "Bloklarımızı mavi, yeşil, sarı, turuncu diye renklerle isimlendireceğiz. İnşaatımızı gezerken ciddi manada ilerlediğini gördük. Dış cephe 2 blok tamamlanmış durumda. Yüklenici firmamızın kalan bölümleri de hızlıca tamamlayıp hastaneyi bize ve Antalyalı hemşerilerimizin hizmetine sunacağına inanıyoruz" diye konuştu.

 

SAĞLIK TURİZMİ

 

Antalya Şehir Hastanesi'nin sağlık turizmine de çok büyük katkıları olacağını vurgulayan Vali Yazıcı, "Bini aşkın yatak kapasitesiyle Antalya'mızı sağlık üssü haline getirecek olan Antalya Şehir Hastanemiz tamamlandığında hastalarımıza şifa olurken, Antalya'mıza ve bölgemize sağlık alanında önemli katkılar sunacak. Ülkemizin en donanımlı kurumlarından biri olan hastanemiz hizmete açıldığında, turizmin ve tarımın başkenti Antalya, sağlık turizminin de merkezi olacak" dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum